Női curlingtorna a 2022. évi téli olimpiai játékokon
Női curlingtorna a XXIV. téli olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszínek | Pekingi Nemzeti Vízi Központ | |||||||||
Dátum | február 10–20. | |||||||||
Versenyzők | 50 résztvevő 10 nemzetből | |||||||||
Csapatok | 10 | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Bővebben: Curling a 2022. évi téli olimpiai játékokon |
Curling a 2022. évi téli olimpiai játékokon | |||||
---|---|---|---|---|---|
| |||||
Sablon:Curling a 2022. évi téli olimpiai játékokon
|
A 2022. évi téli olimpiai játékokon a női curlingtornát a Pekingi Nemzeti Vízi Központban rendezték február 10. és 20. között. A tornán 10 nemzet csapata vett részt. Az aranyérmet a svéd csapat nyerte.
Lebonyolítás
A 10 csapat egyetlen csoportban körmérkőzést játszott, minden csapat 9 mérkőzést, összesen 12 fordulóban. A csoport első négy helyezettje az elődöntőbe jutott, ahol a csoportkör 1. helyezettje a 4. helyezettel, valamint a 2. helyezett a 3. helyezettel játszott. Az elődöntőből a két győztes jutott tovább a döntőbe, a két vesztes a bronzéremért mérkőzött.
Csapatok
A tornán az alábbi csapatok vesznek részt:
Kanada | Kína | Dánia | Nagy-Britannia | Japán |
---|---|---|---|---|
Skip: Jennifer Jones | Skip: Han Yu | Skip: Madeleine Dupont | Skip: Eve Muirhead | Skip: Fudzsiszava Szacuki |
Orosz Olimpiai Bizottság | Dél-Korea | Svédország | Svájc | Egyesült Államok |
Skip: Alina Kovaljova | Skip: Kim Eun-jung | Skip: Anna Hasselborg | Fourth: Alina Pätz | Skip: Tabitha Peterson |
Csoportkör
Nemzet | Skip | Gy | V | Gy–V | P+ | P- | Gy end | V end | Üres endek | Rabolt endek | Lökés % | DSC |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svájc | Silvana Tirinzoni | 8 | 1 | – | 67 | 46 | 44 | 36 | 4 | 12 | 81,6% | 19,14 |
Svédország | Anna Hasselborg | 7 | 2 | – | 64 | 49 | 39 | 35 | 6 | 12 | 82,0% | 25,02 |
Nagy-Britannia | Eve Muirhead | 5 | 4 | 1–1 | 63 | 47 | 39 | 33 | 4 | 9 | 80,6% | 35,27 |
Japán | Satsuki Fujisawa | 5 | 4 | 1–1 | 64 | 62 | 40 | 36 | 2 | 13 | 82,3% | 36,00 |
Kanada | Jennifer Jones | 5 | 4 | 1–1 | 71 | 59 | 42 | 41 | 1 | 14 | 80,4% | 45,44 |
Egyesült Államok | Tabitha Peterson | 4 | 5 | 2–0 | 60 | 64 | 40 | 39 | 2 | 12 | 79,5% | 33,87 |
Kína | Han Yu | 4 | 5 | 1–1 | 56 | 67 | 38 | 41 | 3 | 10 | 79,6% | 30,06 |
Dél-Korea | Kim Eun-jung | 4 | 5 | 0–2 | 62 | 66 | 40 | 42 | 3 | 10 | 80,8% | 27,79 |
Dánia | Madeleine Dupont | 2 | 7 | – | 50 | 68 | 33 | 41 | 7 | 0 | 77,2% | 23,36 |
Orosz Olimpiai Bizottság | Alina Kovaljova | 1 | 8 | – | 50 | 79 | 34 | 45 | 2 | 7 | 78,9% | 29,34 |
A kalapács azt a csapatot jelzi, amelyik az első endben az utolsó követ lökte.
Az időpontok helyi idő szerint (UTC+8), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatók.[1]
1. forduló
- február 10., 9:05 (2:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 7 | |
Kína (Han) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 3 | 0 | X | 8 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | X | X | 3 | |
Egyesült Államok (Peterson) | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | X | X | 9 |
2. forduló
- február 10., 20:05 (13:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Jones) | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | 12 | |
Dél-Korea (Kim) | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 2 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 2 | X | X | X | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Peterson) | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | |
Dánia (Dupont) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Han) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | |
Svájc (Tirinzoni) | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 |
3. forduló
- február 11., 14:05 (7:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Peterson) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 8 | |
Kína (Han) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 4 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Jones) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |
Japán (Fudzsiszava) | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 8 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 9 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 7 |
4. forduló
- február 12., 9:05 (2:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Kanada (Jones) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 9 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 8 | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 7 |
5. forduló
- február 12., 20:05 (13:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 1 | 3 | 10 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Svájc (Tirinzoni) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 10 | |
Egyesült Államok (Peterson) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | X | 6 | |
Kína (Han) | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | X | 9 |
6. forduló
- február 13., 14:05 (7:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | X | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Peterson) | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 3 | X | 10 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Kína (Han) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | X | 8 | |
Kanada (Jones) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 4 |
7. forduló
- február 14., 9:05 (2:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Han) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 2 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 0 | 3 | 1 | 3 | 0 | 2 | 1 | X | X | 10 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Jones) | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | X | 11 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Peterson) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6 |
8. forduló
- február 14., 20:05 (13:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
Kanada (Jones) | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |
Dél-Korea (Kim) | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | X | 10 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 3 | 10 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 |
9. forduló
- február 15., 14:05 (7:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Han) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 5 | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | 3 | 2 | X | X | 11 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 2 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | X | X | 9 | |
Dánia (Dupont) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | 3 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Peterson) | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | X | 10 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | 4 |
10. forduló
- február 16., 9:05 (2:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Jones) | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 7 | |
Egyesült Államok (Peterson) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 8 | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kína (Han) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 8 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
11. forduló
- február 16., 20:05 (13:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8 | |
Dánia (Dupont) | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 10 | |
Egyesült Államok (Peterson) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | X | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Kanada (Jones) | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 9 | |
Kína (Han) | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 11 |
12. forduló
- február 17., 14:05 (7:05)
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 4 | |
Svájc (Tirinzoni) | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | X | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Orosz Olimpiai Bizottság (Kovaljova) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 4 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | X | 9 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Dupont) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 4 | |
Kanada (Jones) | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | 2 | 0 | X | X | 10 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dél-Korea (Kim) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |
Svédország (Hasselborg) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | 8 |
Egyenes kieséses szakasz
Elődöntők
- február 18., 20:05 (13:05)
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6 | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Svédország (Hasselborg) | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 11 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 12 |
Bronzmérkőzés
- február 19., 20:05 (13:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Tirinzoni) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 7 | |
Svédország (Hasselborg) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 |
Döntő
- február 20., 9:05 (2:05)
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Fudzsiszava) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |
Nagy-Britannia (Muirhead) | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | 2 | X | 10 |
Végeredmény
Helyezés | Csapat |
---|---|
1 Arany | Nagy-Britannia (GBR) |
2 Ezüst | Japán (JPN) |
3 Bronz | Svédország (SWE) |
4. | Svájc (SUI) |
5. | Kanada (CAN) |
6. | Egyesült Államok (USA) |
7. | Kína (CHN) |
8. | Dél-Korea (KOR) |
9. | Dánia (DEN) |
10. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) |
Jegyzetek
- ↑ Céline Stucki: Beijing 2022 Olympic Winter Games playing schedules released. World Curling Federation, 2021. december 22. [2021. december 22-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2021. december 25.)
Források
- Curling - Women Schedule. olympics.com . [2022. március 9-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2022. február 20.)
- Curling, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. február 21.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap