Férfi curlingtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon
Férfi curlingtorna a XIX. téli olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Dátum | február 11–22. | ||||||
Csapatok | 10 | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
Torna statisztika | |||||||
Mérkőzések | 49 | ||||||
|
Bővebben: Curling a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
A 2002. évi téli olimpiai játékokon a férfi curlingtornát február 11. és 22. között rendezték. A tornán 10 nemzet csapata vett részt.
Lebonyolítás
A 10 részt vevő csapat egyetlen csoportban szerepelt. A csoportban körmérkőzéses formában dőlt el a csoport végeredménye (minden csapat 9 mérkőzést játszott). A csoport első négy helyezettje jutott be az elődöntőbe, ahol a csoportmérkőzések 1. helyezettje a 4. helyezettel, valamint a 2. helyezett a 3. helyezettel játszott. Az elődöntőből a két győztes jutott tovább a döntőbe, a két vesztes a bronzéremért mérkőzhetett.
Résztvevők
Nemzet | Kapitány | Third | Second | Lead | Tartalék |
---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kevin Martin | Don Walchuk | Carter Rycroft | Don Bartlett | Ken Tralnberg |
Dánia | Ulrik Schmidt | Lasse Lavrsen | Brian Hansen | Carsten Svensgaard | Frants Gulfer |
Finnország | Markku Uusipaavalniemi | Wille Mäkelä | Tommi Häti | Jari Laukkanen | Pekka Saarelainen |
Franciaország | Dominique Dupont-Roc | Jan Henri Ducroz | Thomas Dufour | Spencer Mugnier | Philippe Caux |
Németország | Sebastian Stock | Daniel Herberg | Stephan Knoll | Markus Messenzehl | Patrick Hoffman |
Nagy-Britannia | Hammy McMillan | Warwick Smith | Ewan MacDonald | Peter Loudon | Norman Brown |
Norvégia | Pål Trulsen | Lars Vågberg | Flemming Davanger | Bent Ånund Ramsfjell | Torger Nergård |
Svédország | Peja Lindholm | Tomas Nordin | Magnus Swartling | Peter Narup | Anders Kraupp |
Svájc | Andreas Schwaller | Christof Schwaller | Markus Eggler | Damian Grichting | Marco Ramstein |
Egyesült Államok | Tim Somerville | Mike Schneeberger | Myles Brundridge | John Gordon | Donald Barcome, Jr. |
A csoportkör végeredménye
Jelmagyarázat |
---|
A csoportkör első négy helyezettje bejutott az egyenes kieséses szakaszba. |
Nemzet | Szkip | Klub | Város | Gy | V |
---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kevin Martin | Ottewell CC | Edmonton | 8 | 1 |
Norvégia | Pål Trulsen | Stabekk CC | Oslo | 7 | 2 |
Svájc | Andreas Schwaller | Biel-Touring CC | Biel | 6 | 3 |
Svédország | Peja Lindholm | Östersunds CK | Östersund | 6 | 3 |
Finnország | Markku Uusipaavalniemi | Oulunkylä CC | Helsinki | 5 | 4 |
Németország | Sebastian Stock | EC Oberstdorf | Oberstdorf | 4 | 5 |
Dánia | Ulrik Schmidt | Hvidovre CC | Hvidovre | 3 | 6 |
Nagy-Britannia | Hammy McMillan | Stranraer CC | Stranraer | 3 | 6 |
Egyesült Államok | Tim Somerville | Superior CC | Superior | 3 | 6 |
Franciaország | Dominique Dupont-Roc | Chamonix CC | Chamonix | 0 | 9 |
Csoportkör
A kalapács azt a csapatot jelzi, amelyik az első endben az utolsó követ lökte.
1. forduló
- február 11., 09:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Schmidt) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | X | 3 | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 2 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | X | 9 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | |
Németország (Stock) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 3 | X | 9 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 2 | X | 10 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Martin) | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | |
Nagy-Britannia (McMillan) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 |
2. forduló
- február 11., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 4 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |
Kanada (Martin) | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Dánia (Schmidt) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | |
Németország (Stock) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 7 |
3. forduló
- február 12., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 7 | |
Nagy-Britannia (McMillan) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Schmidt) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 6 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 10 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | X | X | X | 4 | |
Kanada (Martin) | 2 | 0 | 3 | 2 | 2 | 0 | X | X | X | X | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |
Norvégia (Trulsen) | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | X | 9 |
4. forduló
- február 13., 09:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Nagy-Britannia (McMillan) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6 | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Németország (Stock) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 9 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Schmidt) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 9 |
5. forduló
- február 13., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | |
Németország (Stock) | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Martin) | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | X | X | X | X | 8 | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | X | X | 1 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Svájc (Schwaller) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Trulsen) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 |
6. forduló
- február 14., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Kanada (Martin) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Dánia (Schmidt) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | |
Németország (Stock) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 |
7. forduló
- február 15., 09:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | X | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Trulsen) | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 9 | |
Dánia (Schmidt) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Smith) | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Németország (Stock) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 | |
Kanada (Martin) | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 9 |
8. forduló
- február 15., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 5 | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Martin) | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | X | X | 7 | |
Svájc (Schwaller) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 6 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Smith) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Dánia (Schmidt) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 6 |
9. forduló
- február 16., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Schwaller) | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | X | 10 | |
Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | X | X | X | 4 | |
Svédország (Lindholm) | 4 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | X | X | X | X | 11 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Dánia (Schmidt) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | |
Németország (Stock) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
10. forduló
- február 17., 09:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Németország (Herberg) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 5 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Martin) | 3 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | X | 9 | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | X | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 7 |
11. forduló
- február 17., 19:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | |
Nagy-Britannia (Smith) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
12. forduló
- február 18., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Schmidt) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |
Kanada (Martin) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 8 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Németország (Stock) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 10 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 8 | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 9 |
Egyenes kieséses szakasz
Elődöntők
- február 20., 14:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |
Kanada (Martin) | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 7 | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 |
Bronzmérkőzés
- február 22., 09:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |
Svájc (Schwaller) | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 7 |
Döntő
- február 22., 14:30
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Kanada (Martin) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | |
Norvégia (Trulsen) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 |
A 2002. évi téli olimpiai játékok férfi curlingtornájának olimpiai bajnoka |
---|
NORVÉGIA 1. cím |
Források
- Curling Men Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Curling, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- XIX. Olympic Winter Games 2002 (angol nyelven). results.worldcurling.org. [2012. április 29-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. augusztus 10.)
Kapcsolódó szócikkek
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap