Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Miejsce | Australia | ||
---|---|---|---|
Obiekt | NSW Tennis Centre | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 19–28.09.2000 | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Jewgienij Kafielnikow | |||
Gra podwójna Sébastien Lareau Daniel Nestor | |||
Gra pojedyncza Venus Williams | |||
Gra podwójna Venus Williams Serena Williams | |||
| |||
Strona internetowa |
Zawody tenisowe na XXVII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w NSW Tennis Centre w Sydney rozgrywane były w czterech konkurencjach. Mistrzami olimpijskimi w grach pojedynczych zostali Amerykanka Venus Williams i Rosjanin Jewgienij Kafielnikow.
Gra pojedyncza mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||
Karim al-Alami | 62 | 1 | |||||||||||||||||||
Roger Federer | 7 | 6 | |||||||||||||||||||
Roger Federer | 3 | 2 | |||||||||||||||||||
Tommy Haas | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Maks Mirny | 6 | 5 | 3 | ||||||||||||||||||
Tommy Haas | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Tommy Haas | 64 | 6 | 2 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
5 | Jewgienij Kafielnikow | 7 | 3 | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
8 | Juan Carlos Ferrero | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
Arnaud Di Pasquale | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Arnaud Di Pasquale | 4 | 4 | |||||||||||||||||||
5 | Jewgienij Kafielnikow | 6 | 6 | Mecz o brązowy medal | |||||||||||||||||
5 | Jewgienij Kafielnikow | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
2 | Gustavo Kuerten | 4 | 5 | Roger Federer | 65 | 7 | 3 | ||||||||||||||
Arnaud Di Pasquale | 7 | 67 | 6 |
Gra pojedyncza kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Jelena Dokić | 6 | 1 | 6 | ||||||||||||||||
7 | Amanda Coetzer | 1 | 6 | 1 | |||||||||||||||
Jelena Dokić | 6 | 4 | 4 | ||||||||||||||||
10 | Jelena Diemientjewa | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
10 | Jelena Diemientjewa | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
12 | Barbara Schett | 6 | 2 | 2 | |||||||||||||||
10 | Jelena Diemientjewa | 2 | 4 | ||||||||||||||||
2 | Venus Williams | 6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Dominique van Roost | 0 | 2 | ||||||||||||||||
3 | Monica Seles | 6 | 6 | ||||||||||||||||
3 | Monica Seles | 1 | 6 | 3 | |||||||||||||||
2 | Venus Williams | 6 | 4 | 6 | Mecz o brązowy medal | ||||||||||||||
5 | Arantxa Sánchez Vicario | 6 | 2 | 4 | |||||||||||||||
2 | Venus Williams | 3 | 6 | 6 | Jelena Dokić | 1 | 4 | ||||||||||||
3 | Monica Seles | 6 | 6 |
Gra podwójna mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||
1 | Todd Woodbridge Mark Woodforde | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
Dominik Hrbatý Karol Kučera | 65 | 4 | |||||||||||||||||||
1 | Todd Woodbridge Mark Woodforde | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
Àlex Corretja Albert Costa | 3 | 65 | |||||||||||||||||||
Àlex Corretja Albert Costa | 64 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
Maks Mirny Uładzimir Wałczkou | 7 | 3 | 5 | ||||||||||||||||||
1 | Todd Woodbridge Mark Woodforde | 7 | 3 | 4 | 62 | ||||||||||||||||
4 | Sébastien Lareau Daniel Nestor | 5 | 6 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Tommy Haas David Prinosil | 0 | 4 | |||||||||||||||||||
4 | Sébastien Lareau Daniel Nestor | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
4 | Sébastien Lareau Daniel Nestor | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
5 | David Adams John-Laffnie de Jager | 1 | 2 | Mecz o brązowy medal | |||||||||||||||||
5 | David Adams John-Laffnie de Jager | 4 | 6 | 14 | |||||||||||||||||
Mark Knowles Mark Merklein | 6 | 2 | 12 | Àlex Corretja Albert Costa | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||
5 | David Adams John-Laffnie de Jager | 6 | 4 | 3 |
Gra podwójna kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Julie Halard-Decugis Amélie Mauresmo | 3 | 2 | ||||||||||||||||
Serena Williams Venus Williams | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Serena Williams Venus Williams | 6 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Els Callens Dominique Van Roost | 4 | 1 | ||||||||||||||||
Milagros Sequera María Vento-Kabchi | 6 | 5 | 4 | ||||||||||||||||
5 | Els Callens Dominique Van Roost | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||
Serena Williams Venus Williams | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Kristie Boogert Miriam Oremans | 1 | 1 | |||||||||||||||||
Kristie Boogert Miriam Oremans | 6 | 3 | 7 | ||||||||||||||||
Benjamas Sangaram Tamarine Tanasugarn | 4 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
Kristie Boogert Miriam Oremans | 6 | 6 | |||||||||||||||||
W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 3 | 2 | Mecz o brązowy medal | ||||||||||||||||
Petra Mandula Katalin Marosi | 3 | 5 | |||||||||||||||||
2 | W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 6 | 7 | 5 | Els Callens Dominique Van Roost | 4 | 6 | 6 | |||||||||||
W. Barabanszczykawa Natalla Zwierawa | 6 | 4 | 1 |
Medaliści olimpijscy
Konkurencja | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
---|---|---|---|
gra pojedyncza mężczyzn | Jewgienij Kafielnikow | Tommy Haas | Arnaud Di Pasquale |
gra pojedyncza kobiet | Venus Williams | Jelena Diemientjewa | Monica Seles |
gra podwójna mężczyzn | Sébastien Lareau Daniel Nestor | Todd Woodbridge Mark Woodforde | Àlex Corretja Albert Costa |
gra podwójna kobiet | Venus Williams Serena Williams | Kristie Boogert Miriam Oremans | Els Callens Dominique Van Roost |
Obrońcy tytułów
Konkurencja | Mistrzowie 1996 |
gra pojedyncza mężczyzn | Andre Agassi |
gra pojedyncza kobiet | Lindsay Davenport |
gra podwójna mężczyzn | Todd Woodbridge Mark Woodforde |
gra podwójna kobiet | Gigi Fernández Mary Joe Fernández |
- p
- d
- e
Dyscypliny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Sydney 2000
- p
- d
- e