Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – 500 m mężczyzn
| |||
Data | 18-21 lutego 2014 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Soczi | ||
Miejscowość | |||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Wiktor Ahn Wu Dajing Charle Cournoyer | ||
Strona internetowa |
Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 | ||
---|---|---|
500 m | mężczyźni | kobiety |
1000 m | mężczyźni | kobiety |
1500 m | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Kwalifikacje |
Bieg na 500 metrów mężczyzn rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbędzie się 18 i 21 lutego w pałacu sportów zimowych Ajsbierg w Soczi[1].
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
Czas CET | Czas lokalny | ||
18 lutego | Eliminacje | 11:15 | 14:15 |
21 lutego | Ćwierćfinały | 17:30 | 20:30 |
Półfinały | 18:13 | 21:13 | |
Finał | 18:43 | 21:43 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Park Se-yeong | Korea Południowa | 41,566 | Q |
2. | 1 | Satoshi Sakashita | Japonia | 41,629 | Q |
3. | 1 | Wladislaw Bykanow | Izrael | 41,769 | |
4. | 1 | Pierre Boda | Australia | 42,702 | |
1. | 2 | Charle Cournoyer | Kanada | 41,180 | Q |
2. | 2 | Freek van der Wart | Holandia | 41,190 | Q |
3. | 2 | Shaolin Sándor Liu | Węgry | 41,683 | |
4. | 2 | Anthony Lobello | Włochy | 42,133 | |
1. | 3 | Liang Wenhao | Chińska Republika Ludowa | 41,647 | Q |
2. | 3 | Lee Han-bin | Korea Południowa | 41,982 | Q |
3. | 3 | Yuri Confortola | Włochy | 42,042 | |
4. | 3 | Eduardo Alvarez | Stany Zjednoczone | 1:15,108 | |
1. | 4 | Han Tianyu | Chińska Republika Ludowa | 41,592 | Q |
2. | 4 | Władimir Grigorjew | Rosja | 41,883 | Q |
3. | 4 | Sébastien Lepape | Francja | 42,167 | |
4. | 4 | Jack Whelbourne | Wielka Brytania | 42,513 | |
1. | 5 | Wiktor Ahn | Rosja | 41,450 | Q |
2. | 5 | Jon Eley | Wielka Brytania | 41,554 | Q |
3. | 5 | Aidar Bekzanow | Kazachstan | 41,800 | |
4. | 5 | Jordan Malone | Stany Zjednoczone | 42,533 | |
1. | 6 | Wu Dajing | Chińska Republika Ludowa | 41,712 | Q |
2. | 6 | Viktor Knoch | Węgry | 42,261 | Q |
3. | 6 | Niels Kerstholt | Holandia | 42,441 | |
4. | 6 | Nurbergen Zumagazijew | Kazachstan | 42,680 | |
1. | 7 | Olivier Jean | Kanada | 41,616 | Q |
2. | 7 | J.R. Celski | Stany Zjednoczone | 41,717 | Q |
3. | 7 | Mackenzie Blackburn | Chińskie Tajpej | 42,337 | |
4. | 7 | Thibaut Fauconnet | Francja | 42,368 | |
1. | 8 | Sjinkie Knegt | Holandia | 41,235 | Q |
2. | 8 | Siemion Jelistratow | Rosja | 41,355 | Q |
3. | 8 | Robert Seifert | Niemcy | 41,624 | |
4. | 8 | Charles Hamelin | Kanada | 1:18,871 |
Ćwierćfinały
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Sjinkie Knegt | Holandia | 41,683 | Q |
2. | 1 | Liang Wenhao | Chińska Republika Ludowa | 41,817 | Q |
3. | 1 | Viktor Knoch | Węgry | 42,043 | |
– | 1 | Siemion Jelistratow | Rosja | – | DSQ |
1. | 2 | Han Tianyu | Chińska Republika Ludowa | 41,390 | Q |
2. | 2 | J.R. Celski | Stany Zjednoczone | 53,178 | Q |
3. | 2 | Satoshi Sakashita | Japonia | 59,249 | ADV |
– | 2 | Park Se-yeong | Korea Południowa | – | DSQ |
1. | 3 | Wu Dajing | Chińska Republika Ludowa | 41,056 | Q |
2. | 3 | Charle Cournoyer | Kanada | 41,060 | Q |
3. | 3 | Freek van der Wart | Holandia | 1:01,371 | |
– | 3 | Władimir Grigorjew | Rosja | – | DSQ |
1. | 4 | Wiktor Ahn | Rosja | 41,257 | Q |
2. | 4 | Jon Eley | Wielka Brytania | 41,337 | Q |
3. | 4 | Lee Han-bin | Korea Południowa | 41,471 | |
4. | 4 | Olivier Jean | Kanada | 41,760 |
Półfinały
- QA - awans do finału A
- QB - awans do finału B
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Wu Dajing | Chińska Republika Ludowa | 40,846 | QA |
2. | 1 | Charle Cournoyer | Kanada | 40,945 | QA |
3. | 1 | Han Tianyu | Chińska Republika Ludowa | 41,151 | QB |
4. | 1 | J.R. Celski | Stany Zjednoczone | 41,152 | QB |
5. | 1 | Satoshi Sakashita | Japonia | 41,661 | |
1. | 2 | Wiktor Ahn | Rosja | 41,063 | QA |
2. | 2 | Liang Wenhao | Chińska Republika Ludowa | 41,221 | QA |
3. | 2 | Sjinkie Knegt | Holandia | 41,290 | QB |
4. | 2 | Jon Eley | Wielka Brytania | 41,441 | QB |
Finały
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas |
---|---|---|---|
1. | Han Tianyu | Chińska Republika Ludowa | 41,534 |
2. | J.R. Celski | Stany Zjednoczone | 41,786 |
3. | Jon Eley | Wielka Brytania | 41,870 |
4. | Sjinkie Knegt | Holandia | 42,608 |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wiktor Ahn | Rosja | 41,312 |
2. | Wu Dajing | Chińska Republika Ludowa | 41,516 |
3. | Charle Cournoyer | Kanada | 41,617 |
4. | Liang Wenhao | Chińska Republika Ludowa | 1:13,590 |
Przypisy
- ↑ Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule. sochi2014.com. [dostęp 2014-02-08]. (ang.).