Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce 2018
| |||
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Lublin | ||
---|---|---|---|
Arena | |||
Data otwarcia | 20 lipca 2018 | ||
Data zamknięcia | 22 lipca 2018 |
94. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się między 20 a 22 lipca 2018 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie[1][2].
Organizatora mistrzostw Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wybrał w październiku 2017[1].
Rezultaty
NR – rekord Polski | CR – rekord mistrzostw Polski | NUR – rekord Polski młodzieżowców (do lat 23) |
NL – najlepszy tegoroczny wynik na polskich listach | PB – rekord życiowy |
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Dominik Kopeć KS Agros Zamość | 10,26 PB | Remigiusz Olszewski CWZS Zawisza Bydgoszcz SL | 10,31 | Przemysław Słowikowski WKS Flota Gdynia | 10,34 |
Bieg na 200 m | Dominik Kopeć KS Agros Zamość | 20,70 | Karol Zalewski AZS-AWF Katowice | 20,73 | Przemysław Słowikowski WKS Flota Gdynia | 21,06 |
Bieg na 400 m | Karol Zalewski AZS-AWF Katowice | 45,53 | Łukasz Krawczuk WKS Śląsk Wrocław | 46,04 SB | Dariusz Kowaluk AZS-AWF Warszawa | 46,06 PB |
Bieg na 800 m | Marcin Lewandowski CWZS Zawisza Bydgoszcz SL | 1:50,27 | Mateusz Borkowski RKS Łódź | 1:50,37 | Michał Rozmys UKS Barnim Goleniów | 1:51,02 |
Bieg na 1500 m | Adam Kszczot RKS Łódź | 3:46,24 | Adam Czerwiński UKS Lider Siercza | 3:46,77 | Michał Rozmys UKS Barnim Goleniów | 3:46,78 |
Bieg na 5000 m | Krystian Zalewski UKS Barnim Goleniów | 14:15,59 | Robert Głowala GKS Wilga Garwolin | 14:18,74 | Dawid Malina TL ROW Rybnik | 14:20,44 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Krystian Zalewski UKS Barnim Goleniów | 8:40,45 | Łukasz Oślizło AZS-AWF Katowice | 8:51,33 SB | Szymon Topolnicki AZS-AWF Katowice | 9:02,03 SB |
Bieg na 110 m przez płotki | Damian Czykier KS Podlasie Białystok | 13,37 NL | Artur Noga SKLA Sopot | 13,56 SB | Dominik Bochenek CWZS Zawisza Bydgoszcz SL | 13,79 SB |
Bieg na 400 m przez płotki | Patryk Dobek MKL Szczecin | 49,16 | Jakub Mordyl KS AZS AWF Kraków | 50,31 | Robert Bryliński OŚ AZS Poznań | 50,67 SB |
Chód na 10 000 m | Dawid Tomala AZS KU Politechniki Opolskiej Opole | 40:17,62 | Artur Brzozowski AZS-AWF Katowice | 40:20,59 | Rafał Sikora AZS-AWF Katowice | 41:57,84 |
Skok wzwyż | Maciej Grynienko UKS Orlica Domaniów | 2,21 | Sylwester Bednarek RKS Łódź | 2,21 | Norbert Kobielski MKS Inowrocław Maciej Lepiato GZSN START Gorzów Wlkp. | 2,09 |
Skok o tyczce | Paweł Wojciechowski CWZS Zawisza Bydgoszcz SL | 5,70 | Piotr Lisek OSOT Szczecin | 5,70 | Robert Sobera KS AZS AWF Wrocław | 5,30 |
Skok w dal | Tomasz Jaszczuk WLKS Nowe Iganie | 8,10 NL | Piotr Tarkowski KS AZS-AWF Biała Podlaska | 7,80 PB | Mateusz Różański KU AZS PWSZ w Tarnowie | 7,73 |
Trójskok | Adrian Świderski WKS Śląsk Wrocław | 15,89 SB | Bartosz Bonecki AZS Łódź | 15,72 SB | Jan Kulmaczewski UKS Karpaty-armexim Pruszków | 15,50w |
Pchnięcie kulą | Michał Haratyk KS Sprint Bielsko-Biała | 21,85 CR | Konrad Bukowiecki KS AZS UWM Olsztyn | 21,04 | Jakub Szyszkowski WKS Śląsk Wrocław | 20,18 |
Rzut dyskiem | Piotr Małachowski WKS Śląsk Wrocław | 65,78 NL | Robert Urbanek MKS Aleksandrów Łódzki | 62,91 | Bartłomiej Stój AZS KU Politechniki Opolskiej Opole | 61,07 |
Rzut młotem | Wojciech Nowicki KS Podlasie Białystok | 80,26 | Paweł Fajdek KS Agros Zamość | 80,14 | Arkadiusz Rogowski KS Agros Zamość | 70,19 |
Rzut oszczepem | Marcin Krukowski KS Warszawianka | 82,87 | Cyprian Mrzygłód AZS-AWFiS Gdańsk | 80,76 | Dawid Kościów (LKS Jantar Ustka | 80,64 PB |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Ewa Swoboda AZS-AWF Katowice | 11,12w | Anna Kiełbasińska SKLA Sopot | 11,23w | Kamila Ciba OŚ AZS Poznań | 11,45w |
Bieg na 200 m | Martyna Kotwiła RLTL ZTE Radom | 22,99 PB, NL | Anna Kiełbasińska SKLA Sopot | 23,10 | Agata Forkasiewicz KS AZS AWF Wrocław | 23,77 |
Bieg na 400 m | Małgorzata Hołub-Kowalik KL Bałtyk Koszalin | 51,18 CR PB | Justyna Święty-Ersetic AZS-AWF Katowice | 51,26 | Iga Baumgart BKS Bydgoszcz | 51,73 |
Bieg na 800 m | Anna Sabat CWKS Resovia Rzeszów | 2:06,14 | Angelika Cichocka SKLA Sopot | 2:06,37 | Paulina Mikiewicz-Łapińska KS Podlasie Białystok | 2:07,29 |
Bieg na 1500 m | Sofia Ennaoui MKL Szczecin | 4:13,32 | Katarzyna Broniatowska KS AZS AWF Kraków | 4:16,37 SB | Paulina Kaczyńska WMLKS Pomorze Stargard | 4:17,13 |
Bieg na 5000 m | Paulina Kaczyńska WMLKS Pomorze Stargard | 16:25,46 | Katarzyna Rutkowska KS Podlasie Białystok | 16:26,09 | Matylda Kowal CWKS Resovia Rzeszów | 16:29,86 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Matylda Kowal CWKS Resovia Rzeszów | 9:53,18 | Alicja Konieczek WMLKS Nadodrze Powodowo | 9:53,27 | Katarzyna Kowalska LKS Vectra Włocławek | 10:12,10 |
Bieg na 100 m przez płotki | Klaudia Siciarz KS AZS AWF Kraków | 12,74w | Karolina Kołeczek AZS UMCS Lublin | 12,94w | Katarzyna Flis AZS Łódź | 13,57w |
Bieg na 400 m przez płotki | Joanna Linkiewicz KS AZS AWF Wrocław | 56,21 | Justyna Saganiak UKS 55 Łódź | 56,62 PB | Natalia Wosztyl RLTL ZTE Radom | 57,10 PB |
Chód na 5000 m | Paulina Buziak LKS Stal Mielec | 22:50,68 | Katarzyna Zdziebło LKS Stal Mielec | 23:19,65 | Joanna Bemowska AZS UMCS Lublin | 24:41,12 |
Skok wzwyż | Michalina Kwaśniewska AZS-AWF Warszawa | 1,84 SB | Paulina Borys SKLA Sopot | 1,84 | Martyna Lewandowska MLKL Płock | 1,81 |
Skok o tyczce | Justyna Śmietanka AZS-AWF Warszawa | 4,50 PB, NL | Paulina Hnida KS AZS AWF Wrocław | 4,00 =PB | Emilia Kusy SKLA Sopot | 4,00 |
Skok w dal | Anna Jagaciak-Michalska OŚ AZS Poznań | 6,47 NL | Magdalena Żebrowska KS Podlasie Białystok | 6,33 PB | Angelika Faka WKS Wawel Kraków | 6,28 |
Trójskok | Anna Jagaciak-Michalska OŚ AZS Poznań | 14,24 NL | Agnieszka Bednarek AZS Łódź | 13,14 | Adrianna Szóstak OŚ AZS Poznań | 12,99 |
Pchnięcie kulą | Paulina Guba AZS UMCS Lublin | 18,82 | Klaudia Kardasz KS Podlasie Białystok | 17,03 | Anna Niedbała WKS Wawel Kraków | 16,42 SB |
Rzut dyskiem | Lidia Augustyniak MKL Toruń | 55,84 | Daria Zabawska KS Podlasie Białystok | 54,89 | Monika Nowak KS AZS AWF Kraków | 51,91 |
Rzut młotem | Anita Włodarczyk RKS Skra Warszawa | 79,59 NL | Joanna Fiodorow OŚ AZS Poznań | 74,25 SB | Malwina Kopron AZS UMCS Lublin | 70,88 |
Rzut oszczepem | Marcelina Witek AML Słupsk | 55,97 | Klaudia Maruszewska LKS Jantar Ustka | 52,71 | Karolina Bołdysz AZS-AWFiS Gdańsk | 52,58 SB |
Biegi przełajowe
90. mistrzostwa Polski w biegach przełajowych zostały rozegrane 17 marca w Żaganiu[2][3][4].
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg przełajowy (4 km) | Mateusz Demczyszak LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża | 11:31 | Patryk Błaszczyk LKS Jantar Ustka | 11:34 | Dariusz Boratyński KS AZS AWF Wrocław | 11:35 |
Bieg przełajowy (10 km) | Tomasz Grycko UKS Bliza Władysławowo | 29:12 | Krystian Zalewski UKS Barnim Goleniów | 29:19 | Robert Głowala GKS Wilga Garwolin | 30:14 |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg przełajowy (5 km) | Katarzyna Rutkowska KS Podlasie Białystok | 16:25 | Katarzyna Broniatowska KS AZS AWF Kraków | 16:44 | Aleksandra Brzezińska MKL Toruń | 16:52 |
Chód na 50 km
1. mistrzostwa Polski kobiet w chodzie na 50 kilometrów odbyły się 24 marca w słowackiej miejscowości Dudince w ramach mityngu Dudinská Päťdesiatka[5]. Zawody o mistrzostwo Polski mężczyzn odbyły się 6 października w Wiedniu[2][6].
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni | Jakub Jelonek CKS Budowlani Częstochowa | 4:08:28 | Grzegorz Grinholc RKS Rumia | 4:54:45 | [a] | |
Kobiety | Agnieszka Ellward WKS Flota Gdynia | 4:32:47 | Joanna Bemowska AZS UMCS Lublin | 4:43:48 | [b] |
Maraton
88. mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu maratońskim rozegrane zostały 22 kwietnia w Warszawie w ramach szóstej edycji Orlen Warsaw Marathon[7]. 38. mistrzostwa Polski kobiet w biegu maratońskim odbyły się 8 kwietnia w ramach 45. Maratonu Dębno[2][8].
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni | Yared Shegumo AZS AWF Warszawa | 2:13:53 | Mariusz Giżyński WKS Grunwald Poznań | 2:15:17 | Arkadiusz Gardzielewski WKS Śląsk Wrocław | 2:15:57 |
Kobiety | Karolina Pilarska WKB Meta Lubliniec | 2:49:06 | Karolina Waśniewska UKS Technik Radom | 2:49:34 | Arleta Meloch GKS Olimpia Grudziądz | 2:49:51 |
Bieg na 10 000 m
Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów zostały rozegrane 28 kwietnia w Łomży[2][9].
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni | Tomasz Grycko UKS Bliza Władysławowo | 28:56,81 PB | Szymon Kulka LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża | 29:31,63 | Dawid Malina TL ROW Rybnik | 29:41,38 |
Kobiety | Katarzyna Rutkowska KS Podlasie Białystok | 33:24,08 | Paulina Kaczyńska WMLKS Pomorze Stargard | 33:29,05 | Olga Kalendarowa-Ochal LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża | 34:14,19 |
Biegi sztafetowe i wieloboje
Mistrzostwa Polski w biegach sztafetowych i wielobojach zostały rozegrane w Suwałkach 1 i 2 czerwca[2]. Po raz pierwszy rozdano medale w konkurencji sztafet mieszanych 4 × 400 metrów i 4 × 800 metrów[10].
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Sztafeta 4 × 100 m | OŚ AZS Poznań Artur Zaczek Krzysztof Grześkowiak Adrian Wesela Eryk Hampel | 40,03 | SL CWZS Zawisza Bydgoszcz Jakub Rychlewski Remigiusz Olszewski Dariusz Kuć Dominik Bochenek | 40,38 | KS Agros Zamość Marcin Talacha Hubert Kalandyk Michał Jakóbczyk Dominik Kopeć | 40,98 |
Sztafeta 4 × 400 m | WKS Śląsk Wrocław Łukasz Krawczuk Bartłomiej Chojnowski Tymoteusz Zimny Jakub Krzewina | 3:07,39 | AZS UMCS Lublin Cezary Mirosław Maciej Hołub Michał Jabrzyński Andrzej Jaros | 3:09,56 | RLTL ZTE Radom Jakub Smoliński Piotr Szewczyk Bartłomiej Czajkowski Patryk Adamczyk | 3:10,48 |
Dziesięciobój | Paweł Wiesiołek KS Warszawianka | 7921 pkt. | Rafał Abramowski AZS-AWF Warszawa | 7388 pkt. | Jacek Chochorowski KS AZS Politechniki Opolskiej | 7125 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Sztafeta 4 × 100 m | AZS Łódź Julia Rządzińska Katarzyna Flis Marta Nawrocka Karolina Zagajewska | 45,58 | AS-AWF Katowice Magdalena Wronka Nikoletta Misterka Natalia Węglarz Adrianna Janowicz | 45,60 | KS AZS-AWF Wrocław Jagoda Mierzyńska Karolina Wrzesińska Marcelina Winkowska Agata Forkasiewicz | 45,76 |
Sztafeta 4 × 400 m | AS-AWF Katowice Milena Korbut Adrianna Janowicz Natalia Węglarz Nikoletta Misterka | 3:37,49 | KS Podlasie Białystok Weronika Bartnowska Anna Gryc Marlena Gola Karolina Łozowska | 3:38,00 | AZS-AWF Warszawa Emilia Ankiewicz Angelika Sarna Agata Kołecka Dominika Muraszewska | 3:38,91 |
Siedmiobój | Paulina Ligarska SKLA Sopot | 5845 pkt. | Izabela Mikołajczyk KS Warszawianka | 5556 pkt. | Wiktoria Zezula SL CWZS Zawisza Bydgoszcz | 5069 pkt. |
Sztafety mieszane
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Sztafeta 4 × 400 m | AZS-AWF Warszawa Magdalena Broniewicz Łukasz Ozdarski Dominika Muraszewska Dariusz Kowaluk | 3:29,93 | SL CWZS Zawisza Bydgoszcz Joanna Walas Patryk Sieradzki Mateusz Sieradzki Agata Syrocka | 3:33,62 | AZS-AWF Warszawa II Paulina Paluch Emil Czarnocki Karolina Grzegorczyk Jakub Bałdyka | 3:49,23 |
Sztafeta 4 × 800 m | AZS-AWF Warszawa Daniel Gadomski Agata Kołecka Angelika Sarna Jakub Bałdyka | 8:06,05 | KS AZS AWF Kraków Katarzyna Chryczyk Grzegorz Kunc Katarzyna Broniatowska Patryk Marmon | 8:06,56 | KS Podlasie Białystok Andrzej Jankowski Sylwia Ciołko Krzysztof Wasilewski Barbara Skrzypko | 8:27,41 |
Bieg na 5 km
7. mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na 5 kilometrów zostały rozegrane 16 czerwca w Warszawie[2][11].
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni | Yared Shegumo AZS AWF Warszawa | 14:27 | Mateusz Demczyszak LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża | 14:28 | Damian Kabat WMLKS Pomorze Stargard | 14:29 |
Kobiety | Renata Pliś MKL Maraton Świnoujście | 16:33 | Ewa Jagielska LKS Ostrowianka | 16:35 | Monika Kaczmarek ASICS Frontrunner Poland | 16:37 |
Chód na 20 km
Zawody o mistrzostwo Polski kobiet i mężczyzn w chodzie na 20 kilometrów odbyły się 23 czerwca w Warszawie[2][12].
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni[c] | Artur Brzozowski AZS-AWF Katowice | 1:22:19 | Dawid Tomala AZS KU Politechniki Opolskiej Opole | 1:22:44 | Rafał Sikora AZS-AWF Katowice | 1:22:58 |
Kobiety | Paulina Buziak LKS Stal Mielec | 1:35:36 | Katarzyna Zdziebło LKS Stal Mielec | 1:37:06 | Olga Niedziałek WLKS Nowe Iganie | 1:37:08 |
Bieg na 10 km
9. Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 10 kilometrów mężczyzn zostały rozegrane 4 sierpnia w Gdańsku w ramach edycji 25. biegu św. Dominika[13][14]. 7. mistrzostwa kobiet odbyły się 7 października w Warszawie[2][15].
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni[d] | Marcin Chabowski STS Pomerania Szczecinek | 29:45 | Adam Nowicki MKL Szczecin | 29:53 | Tomasz Grycko UKS Bliza Władysławowo | 30:12 |
Kobiety | Renata Pliś MKL Maraton Świnoujście | 33:55 | Monika Andrzejczak MKL Szczecin | 34:00 | Ewa Jagielska LKS Ostrowianka | 34:11 |
Półmaraton
27. Mistrzostwa Polski w półmaratonie zostały rozegrane 2 września w Pile[2][16].
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni | Szymon Kulka LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża | 1:05:13 | Adam Nowicki MKL Szczecin | 1:05:47 | Kamil Karbowiak LZS KL Kotwica Brzeg | 1:07:21 |
Kobiety | Paulina Kaczyńska WMLKS Pomorze Stargard | 1:14:28 | Izabela Trzaskalska AZS UMCS Lublin | 1:14:42 | Monika Andrzejczak MKL Szczecin | 1:14:48 |
Bieg 24-godzinny
Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym (ultramaratonie) zostały rozegrane 8/9 września w Łysem[2][17].
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Mężczyźni | Leszek Małyszek AZS-AWF Katowice | 237 514 m | Andrzej Mazur LKS Zantyr Sztum | 236 216 m | Przemysław Basa TL Pogoń Ruda Śląska | 227 746 m |
Kobiety | Patrycja Bereznowska AZS-AWF Katowice | 232 390 m | Aneta Rajda TL Pogoń Ruda Śląska | 228 399 m | Kamila Wróbel CWKS Resovia Rzeszów | 205 013 m |
Zobacz też
Uwagi
Przypisy
- ↑ a b MaciejM. Jałoszyński MaciejM., Lublin gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 10 października 2017 [dostęp 2018-04-23] (pol.).
- ↑ a b c d e f g h i j k Imprezy sportowe 2018 – Mistrzostwa Polski [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki [dostęp 2018-06-09] (pol.).
- ↑ TomaszT. Hucał TomaszT., Żagań: MP pod znakiem śnieżycy i porywistego wiatru [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 17 marca 2018 [dostęp 2018-06-23] (pol.).
- ↑ 90. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych (+ U20, U18). Żagań 17 marca 2018. Klasyfikacja [online], domtel-sport.pl, 17 marca 2018 [dostęp 2018-06-23] (pol.).
- ↑ MaciejM. Jałoszyński MaciejM., Agnieszka Ellward ze złotem i rekordem Polski na 50 km [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 24 marca 2018 [dostęp 2018-06-23] (pol.).
- ↑ ERGEBNISSE INT. ÖSTERREICHISCHE STAATSMEISTERSCHAFT 2018 50 km Straßengehen Männer [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 6 października 2018 [dostęp 2018-10-29] (niem.).
- ↑ 88 MP PZLA w maratonie mężczyzn: Yared Shegumo mistrzem Polski. [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 22 kwietnia 2018 [dostęp 2018-04-23] (pol.).
- ↑ Pilarska mistrzynią Polski w maratonie [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 8 kwietnia 2018 [dostęp 2018-04-15] (pol.).
- ↑ r, Łomża: Rutkowska i Grycko mistrzami Polski na 10.000 m [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 28 kwietnia 2018 [dostęp 2018-05-01] (pol.).
- ↑ PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach 2018. Suwałki, 01-02 czerwca 2018 [online], domtel-sport.pl, 2 czerwca 2018 [dostęp 2018-06-09] (pol.).
- ↑ Warszawa: Shegumo i Pliś mistrzami Polski na 5 kilometrów [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 16 czerwca 2018 [dostęp 2018-06-23] (pol.).
- ↑ r, Buziak i Brzozowski mistrzami Polski w chodzie na 20 km [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 23 czerwca 2018 [dostęp 2018-06-24] (pol.).
- ↑ 25. Bieg św. Dominika [online], biegdominika.com [dostęp 2018-03-21] (pol.).
- ↑ Gdańsk: szósty tytuł Mistrza Polski Chabowskicgo. [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 5 sierpnia 2018 [dostęp 2018-08-06] (pol.).
- ↑ JanuszJ. Rozum JanuszJ., Pliś mistrzynią Polski w biegu na 10 kilometrów. [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 7 października 2018 [dostęp 2018-10-29] (pol.).
- ↑ Kaczyńska i KUlka mistrzami Polski w półmaratonie. [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 2 września 2018 [dostęp 2018-10-29] (pol.).
- ↑ r, Łyse: Bereznowska i Małyszek mistrzami Polski w biegu 24-godzinnym [online], Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, 9 września 2018 [dostęp 2019-04-14] (pol.).
Bibliografia
- 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Lublin, 20–22 lipca 2018. pzla.pl, 2018-07-23. [dostęp 2018-07-24]. (pol.).
- p
- d
- e
- Rekordy mistrzostw Polski seniorów w lekkoatletyce
- Medaliści mistrzostw Polski seniorów w lekkoatletyce