Mistrzostwa Świata FIBT 2011
| |||
Data | 14 lutego – 27 lutego 2011 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Königssee, Niemcy |
Mistrzostwa Świata FIBT 2011 odbywały się w dniach 14–27 lutego 2011 w niemieckim Königssee. Odbyły się trzy konkurencje bobslejowe, dwie skeletonowe oraz, konkurencja mieszana bobslejowo-skeletonowa.
Skeleton
- Data: 24 - 25 lutego 2011
Mężczyźni
Miejsce | Sportowiec | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1 | Martins Dukurs | Łotwa | 3:23.70 |
2 | Aleksandr Trietjakow | Rosja | 3:25.44 |
3 | Frank Rommel | Niemcy | 3:25.68 |
4 | Sandro Stielicke | Niemcy | 3:25.98 |
5 | Mirsad Halilovic | Niemcy | 3:25.99 |
6 | Kristan Bromley | Wielka Brytania | 3:26.28 |
7 | Matt Antoine | Stany Zjednoczone | 3:26.77 |
8 | Alexander Kröckel | Niemcy | 3:27.15 |
9 | Tomass Dukurs | Łotwa | 3:27.22 |
10 | Siergiej Czudinow | Rosja | 3:27.53 |
Kobiety
- Data: 25 - 26 lutego 2011
Miejsce | Zawodnik | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
1 | Marion Thees | Niemcy | 3:28.51 |
2 | Anja Huber | Niemcy | 3:29.39 |
3 | Mellisa Hollingsworth | Kanada | 3:29.74 |
4 | Shelley Rudman | Wielka Brytania | 3:30.05 |
5 | Olga Potylicyna | Rosja | 3:30.70 |
6 | Katharina Heinz | Niemcy | 3:30.87 |
7 | Amy Gough | Kanada | 3:30.99 |
8 | Darla Deschamps | Kanada | 3:31.21 |
9 | Katie Uhlaender | Stany Zjednoczone | 3:31.51 |
10 | Jelena Judina | Rosja | 3:31.65 |
Bobsleje
Mężczyźni
Dwójki
- Data: 19 - 20 lutego 2011
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | czas |
---|---|---|---|
1 | Rosja | Aleksandr Zubkow Aleksiej Wojewoda | 3:20.72 |
2 | Niemcy | Thomas Florschütz Kevin Kuske | 3:20.90 |
Niemcy | Manuel Machata Andreas Bredau | 3:20.90 | |
4 | Szwajcaria | Beat Hefti Thomas Lamparter | 3:21.00 |
5 | Niemcy | Karl Angerer Alexander Rödiger | 3:21.27 |
6 | Włochy | Simone Bertazzo Matteo Torchio | 3:21.51 |
7 | Stany Zjednoczone | Steven Holcomb Steve Langton | 3:21.51 |
8 | Rumunia | Nicolae Istrate Florin Crăciun | 3:22.06 |
9 | Kanada | Lyndon Rush Neville Wright | 3:22.23 |
10 | Szwajcaria | Gregor Baumann Alex Baumann | 3:22.25 |
Czwórki
- Data: 27 lutego 2011
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | czas |
---|---|---|---|
1 | Niemcy | Manuel Machata Andreas Bredau Richard Adjei Christian Poser | 3:16.58 |
2 | Niemcy | Karl Angerer Christian Friedrich Alex Mann Gregor Bermbach | 3:17.10 |
3 | Stany Zjednoczone | Steven Holcomb Justin Olsen Steve Langton Curt Tomasevicz | 3:17.26 |
4 | Rosja | Aleksandr Zubkow Filipp Jegorow Dmitrij Trunienkow Nikołaj Chrienkow | 3:17.45 |
4 | Niemcy | Maximilian Arndt Jan Speer Alexander Rödiger Martin Putze | 3:17.45 |
6 | Kanada | Lyndon Rush David Bissett Cody Sorensen Neville Wright | 3:17.51 |
7 | Niemcy | Thomas Florschütz Ronny Listner Kevin Kuske Andreas Barucha | 3:17.74 |
8 | Szwajcaria | Gregor Baumann Patrick Blöchliger Alex Baumann Jürg Egger | 3:17.97 |
9 | Łotwa | Edgars Maskalāns Uģis Žaļims Daumants Dreiškens Intars Dambis | 3:18.38 |
10 | Rosja | Aleksandr Kasjanow Andriej Jurkow Dmitrij Stiopuszkin Maksim Bieługin | 3:18.48 |
Kobiety
Dwójki
- Data: 18 - 19 lutego 2011
Miejsce | Narodowość | Zawodnik | czas |
---|---|---|---|
1 | Niemcy | Cathleen Martini Romy Logsch | 3:26.11 |
2 | Stany Zjednoczone | Shauna Rohbock Valerie Fleming | 3:26.33 |
3 | Kanada | Kaillie Humphries Heather Moyse | 3:26.74 |
4 | Niemcy | Sandra Kiriasis Berit Wiacker | 3:26.81 |
5 | Kanada | Helen Upperton Shelly-Ann Brown | 3:26.99 |
6 | Holandia | Esmé Kamphuis Judith Vis | 3:27.52 |
7 | Szwajcaria | Sabina Hafner Caroline Spahni | 3:27.74 |
8 | Niemcy | Anja Schneiderheinze Christin Senkel | 3:28.09 |
9 | Stany Zjednoczone | Elena Meyers Jamie Greubel | 3:28.33 |
10 | Stany Zjednoczone | Bree Schaaf Emily Azevedo | 3:28.34 |
Konkurencja mieszana
- Data: 20 lutego 2011
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 4 | 4 | 2 | 10 |
2. | Rosja | 1 | 1 | 0 | 2 |
3. | Łotwa | 1 | 0 | 0 | 1 |
4. | Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 1 | 2 |
5. | Kanada | 0 | 0 | 3 | 3 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki dwójek mężczyzn
- Wyniki dwójek kobiet
- Wyniki czwórek mężczyzn
- Wyniki skeletonu mężczyzn
- Wyniki skeletonu kobiet
- Wyniki konkurencji mieszanej
- p
- d
- e
|