Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2000
| |||
Data | 25–27 lutego 2000 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Gandawa | ||
Hala | Brielmeersen |
XXVI Halowe Mistrzostwa Europy odbyły się 25–27 lutego 2000 w Gandawie w hali Brielmeersen.
Klasyfikacja medalowa
Pozycja | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 6 | 5 | 4 | 15 |
2. | Czechy | 3 | 2 | 2 | 7 |
3. | Niemcy | 2 | 6 | 1 | 7 |
4. | Bułgaria | 2 | 2 | 2 | 6 |
5. | Rumunia | 2 | 2 | 1 | 5 |
6. | Wielka Brytania | 2 | 1 | 2 | 5 |
6. | Francja | 2 | 1 | 2 | 5 |
8. | Szwecja | 2 | 1 | 0 | 3 |
9. | Hiszpania | 1 | 2 | 1 | 4 |
10. | Grecja | 1 | 1 | 1 | 3 |
11. | Irlandia | 1 | 1 | 0 | 2 |
12. | Łotwa | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Izrael | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Finlandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Austria | 1 | 0 | 0 | 1 |
16. | Polska | 0 | 1 | 2 | 3 |
17. | Belgia | 0 | 1 | 1 | 2 |
17. | Włochy | 0 | 1 | 1 | 2 |
19. | Portugalia | 0 | 1 | 0 | 1 |
19. | Słowenia | 0 | 1 | 0 | 1 |
21. | Węgry | 0 | 0 | 2 | 2 |
21. | Ukraina | 0 | 0 | 2 | 2 |
23. | Estonia | 0 | 0 | 1 | 1 |
23. | Holandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
23. | Jugosławia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Wyniki zawodów
Mężczyźni
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Jason Gardener Wielka Brytania | 6,49 | Georgios Theodoridis Grecja | 6,51 | Angelos Pawlakakis Grecja | 6,54 |
200 m | Christian Malcolm Wielka Brytania | 20,54 | Patrick Stevens Belgia | 20,70 | Julian Golding Wielka Brytania | 21,05 |
400 m | Ilja Zewontow Bułgaria | 46,63 | David Canal Hiszpania | 46,85 | Marc Raquil Francja | 47,28 |
800 m | Jurij Borzakowski Rosja | 1:47,92 | Nils Schumann Niemcy | 1:48,41 | Balázs Korányi Węgry | 1:48,42 |
1500 m | José Antonio Redolat Hiszpania | 3:40,51 | James Nolan Irlandia | 3:41,59 | Mehdi Baala Francja | 3:42,27 |
3000 m | Mark Carroll Irlandia | 7:49,24 | Rui Silva Portugalia | 7:49,70 | John Mayock Wielka Brytania | 7:49,97 |
60 m ppł | Staņislavs Olijars Łotwa | 7,50 | Tony Jarrett Wielka Brytania | 7,53 | Tomasz Ścigaczewski Polska | 7,56 |
sztafeta 4 × 400 m | Czechy Jiří Mužík Jan Poděbradský Štěpán Tesařík Karel Bláha | 3:06,10 | Niemcy Ingo Schultz Ruwen Faller Marco Krause Lars Figura | 3:06,64 | Węgry Péter Nyilasi Attila Kilvinger Zétény Dombi Tibor Bédi | 3:09,35 |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Wiaczesław Woronin Rosja | 2,34 | Martin Buß Niemcy | 2,34 | Dragutin Topić Jugosławia | 2,34 |
skok o tyczce | Aleksandr Awerbuch Izrael | 5,75 | Martin Eriksson Szwecja | 5,70 | Rens Blom Holandia | 5,60 |
skok w dal | Petar Daczew Bułgaria | 8,26 | Bogdan Țăruș Rumunia | 8,20 | Witalij Szkurłatow Rosja | 8,10 |
trójskok | Charles Friedek Niemcy | 17,28 | Rostisław Dimitrow Bułgaria | 17,22 | Paolo Camossi Włochy | 17,05 |
pchnięcie kulą[1] | Timo Aaltonen Finlandia | 20,62 | Manuel Martínez Hiszpania | 20,38 | Miroslav Menc Czechy | 20,23 |
siedmiobój | Tomáš Dvořák Czechy | 6424 | Roman Šebrle Czechy | 6271 | Erki Nool Estonia | 6200 |
Kobiety
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Ekaterini Tanu Grecja | 7,05 | Petia Pendarewa Bułgaria | 7,11 | Iryna Pucha Ukraina | 7,11 |
200 m | Muriel Hurtis Francja | 23,06 | Alenka Bikar Słowenia | 23,16 | Jekaterina Leszczowa Rosja | 23,20 |
400 m | Swietłana Pospiełowa Rosja | 51,66 | Natalja Nazarowa Rosja | 51,69 | Helena Fuchsová Czechy | 52,32 |
800 m | Stephanie Graf Austria | 1:59,70 | Natalia Cyganowa Rosja | 2:00,17 | Sandra Stals Belgia | 2:01,34 |
1500 m | Violeta Szekely Rumunia | 4:12,82 | Olga Kuzniecowa Rosja | 4:13,45 | Julia Kosenkowa Rosja | 4:13,60 |
3000 m | Gabriela Szabó Rumunia | 8:42,06 | Lidia Chojecka Polska | 8:42,42 | Marta Domínguez Hiszpania | 8:44,08 |
60 m ppł | Linda Ferga Francja | 7,88 | Patricia Girard Francja | 7,98 | Ołena Krasowśka Ukraina | 8,03 |
sztafeta 4 × 400 m | Rosja Olesia Zykina Irina Rosichina Julija Sotnikowa Swietłana Pospiełowa | 3:32,53 | Włochy Francesca Carbone Carla Barbarino Patrizia Spuri Virna Di Angeli | 3:35,01 | Rumunia Georgeta Lazăr Anca Safta Otilia Ruicu Alina Râpanu | 3:36,28 |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Kajsa Bergqvist Szwecja | 2,00 | Zuzana Hlavoňová Czechy | 1,98 | Olga Kaliturina Rosja | 1,96 |
skok o tyczce | Pavla Hamáčková Czechy | 4,40 | Christine Adams Niemcy Jelena Bielakowa Rosja | 4,35 | – | – |
skok w dal | Erica Johansson Szwecja | 6,89 | Heike Drechsler Niemcy | 6,86 | Iwa Prandżewa Bułgaria | 6,80 |
trójskok | Tatjana Lebiediewa Rosja | 14,68 | Cristina Nicolau Rumunia | 14,63 | Iwa Prandżewa Bułgaria | 14,63 |
pchnięcie kulą | Łarisa Pieleszenko Rosja | 20,15 | Nadine Kleinert Niemcy | 19,23 | Astrid Kumbernuss Niemcy | 19,12 |
pięciobój | Karin Ertl Niemcy | 4671 | Irina Wostrikowa Rosja | 4615 | Urszula Włodarczyk Polska | 4590 |
Występy Polaków
- Osobny artykuł: Polska na Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2000.
Przypisy
- ↑ Najlepszy wynik 21,18 m uzyskał Ołeksandr Bahacz ( Ukraina), ale został zdyskwalifikowany (doping).
Bibliografia
- 26th Indoor European Athletics Championships 2000 Ghent Belgium. [dostęp 2012-06-14]. (ang.).
- European Indoor Championships (Men) [online], gbrathletics [dostęp 2010-12-26] (ang.).
- European Indoor Championships (Women) [online], gbrathletics [dostęp 2010-12-26] (ang.).
- p
- d
- e
Europejskie igrzyska halowe | |
---|---|
Halowe mistrzostwa Europy |
|