Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Kod MKOl | GEO | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio | ||||||
Chorąży | Nino Salukwadze | |||||
Liczba zawodników | 33 w 34 konkurencjach w 11 dyscyplinach | |||||
|
Gruzję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 33 zawodników: 28 mężczyzn i 5 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Gruzji na letnich igrzyskach olimpijskich[2].
Zdobyte medale[3]
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat | Data |
---|---|---|---|---|---|
Złoto | Lasza Bekauri | Judo | kategoria do 90 kg mężczyzn | w finale pokonał reprezentanta Niemiec Eduard Trippel | 28 lipca |
Złoto | Lasza Talachadze | Podnoszenie ciężarów | kategoria powyżej 109 kg mężczyzn | 488 kg | 4 sierpnia |
Srebro | Waża Margwelaszwili | Judo | kategoria do 66 kg mężczyzn | w finale uległ reprezentantowi Japonii Hifumi Abe | 25 lipca |
Srebro | Lasza Szawdatuaszwili | Judo | kategoria do 66 kg mężczyzn | w finale uległ reprezentantowi Japonii Shōhei Ōno | 26 lipca |
Srebro | Guram Tusziszwili | Judo | kategoria powyżej 100 kg mężczyzn | w finale uległ reprezentantowi Czech Lukáš Krpálek | 30 lipca |
Srebro | Iakobi Kadżaia | Zapasy | kategoria do 130 kg mężczyzn w stylu klasycznym | w finale uległ reprezentantowi Kuby Mijaín López | 2 sierpnia |
Srebro | Geno Petriaszwili | Zapasy | kategoria do 125 kg mężczyzn w stylu wolnym | w finale uległ reprezentantowi Stanów Zjednoczonych Gable Steveson | 6 sierpnia |
Brąz | Anton Plesnoj | Podnoszenie ciężarów | kategoria do 96 kg mężczyzn | 387 kg | 31 lipca |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | |||
Sakhil Alakhverdovi | waga musza mężczyzn | Hu Jianguan P 0-5 | NQ | 17. | [4] | |||
Eskerkhan Madiev | waga półśrednia mężczyzn | Sotomayor W RSC | Bwogi W 3-1 | Zamkowoj P 0-5 | NQ | 5 | [5] | |
Giorgi Kharabadze | waga średnia mężczyzn | Qahramonov P 0-5 | NQ | 17. | [6] |
Gimnastyka
Gimnastyka artystyczna
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | Pozycja | Źródło | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Obręcz | Piłka | Maczugi | Skakanka | Razem | Obręcz | Piłka | Maczugi | Wstążka | Razem | ||||
Salome Pażawa | wielobój indywidualnie | 23,550 | 21,950 | 23,500 | 20,650 | 89,650 | NQ | 17. | [7] |
Judo
- Osobny artykuł: Judo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaże | Finał / 3. miejsce | Źródła | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | |||
Lukhumi Chkhvimiani | -60 kg (m) | Bye | Hüseynov W 10-00 | Takatō P 00-10 | NQ | Kim Won-jin P 00-10 | NQ | 7. | [8] |
Waża Margwelaszwili | -66 kg (m) | Bye | Szamiłow W 01-00 | Shmailov W 10-00 | An Ba-ul W 01-00 | N/A | Hifumi Abe P 00-01 | [9] | |
Lasza Szawdatuaszwili | -73 kg (m) | Chaine W 01-00 | Houssein W 01-00 | Margelidon W 10-00 | An Chang-rim W 10-00 | N/A | Shōhei Ōno P 00-01 | [10] | |
Tato Grigalaszwili | -81 kg (m) | Murodov W 11-00 | Lee Sung-ho W 10-00 | Mollaei P 01-10 | NQ | Boltaboev W 01-00 | Casse P 00-10 | 5. | [11] |
Lasha Bekauri | -90 kg (m) | Kuczera W 10-00 | Kochman W 10-01 | Bobonov W 10-00 | Igolnikow P 10-00 | NQ | Trippel W 01-00 | [12] | |
Warlam Liparteliani | -100 kg (m) | Bye | Darwish W 10-00 | El Nahas W 10-00 | Wolf P 00-01 | N/A | Iljasow P 00-01 | 5. | [13] |
Guram Tusziszwili | +100 kg (m) | Bye | Rakhimov W 10-00 | Silva W 10-00 | Baszajew W 11-01 | N/A | Krpálek P 00-01 | [14] | |
Tetiana Levytska-Shukvani | -52 kg (k) | Anestor W 10-00 | Buchard P 00-11 | NQ | 9. | [15] | |||
Eteri Liparteliani | -57 kg (k) | Mucungui W 10-00 | Stoll W 10-00 | Cysique P 01-10 | NQ | Kowalczyk W 01-00 | Yoshida P 00-10 | 5. | [16] |
Karate
- Osobny artykuł: Karate na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Półfinały | Finał | Źródło | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Gogita Arkania | powyżej 75 kg mężczyzn | Araga 2:3 | Aktaş 1:3 | Horne 4:0 | Juldaszew 3:1 | 3. | NQ | 5. | [17][18][19][20][21] |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | |||
Giorgi Mujaridze | pchnięcie kulą (m) | 19,76 | 27. | NQ | [22] | |
Baczana Chorawa | skok w dal | 7,41 | 28. | NQ | [23] | |
Lasza Torghwaidze | trójskok (m) | NM | - | NQ | [24] | |
Sopo Szatiriszwili | pchnięcie kulą (k) | 15,31 | 31. | NQ | [25] |
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Irakli Rewiszwili | 400 m dowolnym (m) | 3:57,49 | 32. | N/A | NQ | [26][27] |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Rwanie | Podrzut | Razem | Pozycja | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||||
Shota Mishvelidze | -61 kg mężczyzn | 130 kg | 5. | 155 kg | 7. | 285 kg | 7. | [28] |
Goga Czcheidze | -67 kg mężczyzn | 133 kg | 12. | 169 kg | 8. | 302 kg | 8. | |
Anton Plesnoj | -96 kg mężczyzn | 177 kg | 3. | 210 kg | 3. | 387 kg | ||
Lasza Talachadze | +109 kg mężczyzn | 223 kg | 1. | 265 kg | 1. | 488 kg |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | Źródło | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | |||
Nino Salukwadze | pistolet pneumatyczny (k) | 567-15x | 31. | NQ | [29][30] | |
pistolet sportowy (k) | 578-20x | 25. | NQ | [31] |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał/o 3. miejsce | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Sandro Bazadze | szabla indywidualnie (m) | Bye | Samer W 15-10 | El-Sissy W 15-12 | Oh Sang-uk W 15-13 | Szilágyi W 15-13 | Kim Jung-hwan P 11-15 | 4. | [32] |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Zawodnik | Konkurencja | Pierwsza runda | Druga runda | Trzecia runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Nikoloz Basilaszwili | singiel (m) | Baena W 2-0 (6:3, 6:2) | Sonego W 2-1 (6:4, 3:6, 6:4) | Zverev P 1-2 (6:4, 3:6, 6:7) | NQ | 9. | [33] |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
- Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repesaż 1 | Finał | Źródło | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | |||
Ramaz Zoidze | -67 kg styl klasyczny | Bye | Borrero W 3-2 | Al Obaidi W 10-0 | Garaji P 1-6 | N/A | Stäbler P 3-5 | 5. | [34] |
Lasza Gobadze | -87 kg styl klasyczny | N/A | Rustam Assakałow P 5-6 | NQ | 11. | [35] | |||
Giorgi Melia | -97 kg styl klasyczny | N/A | Jewłojew P 1-3 | NQ | Szőke P 1-5 | NQ | 9. | [36] | |
Iakobi Kadżaia | -130 kg styl klasyczny | N/A | Kuosmanen W 9-0[37] | Siemionow W 3-1 | Acosta W 1-1 | N/A | López P 0-5 | [38] | |
Awtandil Kenczadze | -74 kg styl wolny | N/A | Chamizo P 1-5 | NQ | 12. | [39] | |||
Elizbar Odikadze | -97 kg styl wolny | N/A | Mohammadijan W 6-3 | Sadułajew P 0-10 | NQ | Şərifov P 5-7 | NQ | 8. | [40] |
Geno Petriaszwili | -125 kg styl wolny | N/A | Kamal Dżauda W 11-0 | Deng Zhiwei W 5-2 | Zare W 6-3 | N/A | Steveson P 8-10 | [41] |
Przypisy
- ↑ Flagbearers for 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Georgia at the 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Tokyo 2020 Medal Table. olympics.co. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympedia Flyweight (48–52 kilograms), Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ Olympedia Welterweight (63–69 kilograms), Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ Olympedia Middleweight (69–75 kilograms), Men. olympedia.org. (ang.).
- ↑ PAZAHAVA Salome. gymnastics.sport. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U60. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U66. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U73. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U81. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U90. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men U100. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Men O100. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U52. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games Tokyo Women U57. judoinside.com. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Kumite, >75 kg, Men. olympedia.org. [dostęp 2023-05-16]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Kumite, >75 kg, Men – Group A, Bout #1. olympedia.org. [dostęp 2023-05-16]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Kumite, >75 kg, Men – Group A, Bout #3. olympedia.org. [dostęp 2023-05-16]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Kumite, >75 kg, Men – Group A, Bout #5. olympedia.org. [dostęp 2023-05-16]. (ang.).
- ↑ Olympedia – Kumite, >75 kg, Men – Group A, Bout #8. olympedia.org. [dostęp 2023-05-16]. (ang.).
- ↑ Men's Shot Put. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Men's Long Jump. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Men's Triple Jump. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Women's Shot Put. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 400 m Freestyle Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Results Men 400 m Freestyle Final. fina.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Results by Events IWF. iwf.net. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 25m Pistol Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Tennis Men's Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 67 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 87 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 97 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Wygrana przez położenie na łopatki.
- ↑ Olympic Games 2020 Greco-Roman Seniors 130 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 74 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 97 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- ↑ Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 125 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-24]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio