Interlands Benins voetbalelftal 2010-2019
Deze pagina toont een chronologisch en gedetailleerd overzicht van de interlands die het Benins voetbalelftal speelt en heeft gespeeld in de periode 2010 – 2019. Benin speelt in vergelijking met andere Afrikaanse nationaal elftallen weinig interlands per jaar, maar behoort thans wel tot de hoger ingeschaalde landen op de FIFA-wereldranglijst. In dit decennium nam Benin vooralsnog deel aan één editie van het Afrikaans kampioenschap voetbal.[1][2][3] In mei 2016 werd Benin kortstondig geschorst door de FIFA en verboden elke vorm van interlandvoetbal te spelen; een maand later werd de schorsing beëindigd nadat de nationale voetbalbond interne verkiezingen had georganiseerd.[4][5]
Interlands
2010
| ||||
6 januari Vriendschappelijk № 220 «onderlinge duels» 18:00 uur | Benin [6] | 1 – 0 | Libië | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 15.000 |
Stéphane Sessègnon 19' |
Afrikaans kampioenschap voetbal 2010 |
---|
| ||||
12 januari Afrikaans kampioenschap Groep C № 221 «onderlinge duels» 19:30 uur | Mozambique | 2 – 2 | Benin | Estádio Nacional de Ombaka, Benguela Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: Khalid Abdel Rahman (SUD) |
Miró 30' Fumo 55' | 15' (pen.) Razak Omotoyossi 21' (o.g) Dário Khan |
| ||||
16 januari Afrikaans kampioenschap Groep C № 222 «onderlinge duels» 17:00 uur | Nigeria | 1 – 0 | Benin | Estádio Nacional de Ombaka, Benguela Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Helder Martins (ANG) |
Yakubu Aiyegbeni 42' (pen.) |
| ||||
20 januari Afrikaans kampioenschap Groep C № 223 «onderlinge duels» 19:30 uur | Egypte | 2 – 0 | Benin | Estádio Nacional de Ombaka, Benguela Toeschouwers: 12.500 Scheidsrechter: Daniel Bennett (RSA) |
Ahmed Al-Muhammadi 7' Emad Moteab 23' |
| ||||
11 augustus Vriendschappelijk № 224 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 0 – 0 | Niger | Estádio Nacional de Ombaka, Benguela |
| ||||
5 september Kwalificatie AK 2012 Groep H № 225 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 1 | Burundi | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: Daniel Bennett (RSA) |
Mickaël Poté 6' | 86' Didier Kavumbagu |
| ||||
9 oktober Kwalificatie AK 2012 Groep H № 226 «onderlinge duels» 15:30 uur | Rwanda | 0 – 3 | Benin[7] | Amahorostadion, Kigali Scheidsrechter: Djamel Haimoudi (ALG) |
68' Séïdath Tchomogo 81' Razak Omotoyossi 88' Stéphane Sessègnon |
2011
| ||||
9 februari Vriendschappelijk № 227 «onderlinge duels» 18:30 uur | Libië | 3 – 2 | Benin | 11 Junistadion, Tripoli |
Ahmed Mahmoud Al-Zuway Abdallah Al-Sharif Ahmed Sa'ad Osman | 3' Nouhoum Kobéna 28' Razak Omotoyossi |
| ||||
27 maart Kwalificatie AK 2012 Groep H № 228 «onderlinge duels» 19:30 uur | Ivoorkust | 2 – 1 | Benin | Accrastadion, Accra Scheidsrechter: Fredrick Kayindi-Ngobi (UGA) |
Didier Drogba 45' Didier Drogba 75' | 13' Seidath Tchomogo |
| ||||
5 juni Kwalificatie AK 2012 Groep H № 229 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin [8] | 2 – 6 | Ivoorkust | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 35.000 Scheidsrechter: Mohamed Benouza (ALG) |
Stéphane Sessègnon 55' Stéphane Sessègnon 60' | 13' Didier Ya Konan 21' Didier Drogba 30' Gervinho 73' Didier Drogba 79' Gervinho 86' Wilfried Bony |
| ||||
4 september Kwalificatie AK 2012 Groep H № 230 «onderlinge duels» 15:30 uur | Burundi | 1 – 1 | Benin | Louis Rwagasorestadion, Bujumbura Scheidsrechter: Khalid Abdel Rahman (SUD) |
Faty Papy 90+2' | 55' Guy Akpagba |
| ||||
9 oktober Kwalificatie AK 2012 Groep H № 231 «onderlinge duels» 15:00 uur | Benin | 0 – 1 | Rwanda | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Kokou Djaoupé (TOG) |
5' Medie Kagere |
2012
| ||||
29 februari Kwalificatie AK 2013 Eerste ronde № 232 «onderlinge duels» 15:00 uur | Ethiopië | 0 – 0 | Benin[9] | Addis Abebastadion, Addis Abeba Toeschouwers: 35.000 Scheidsrechter: Sylvester Kirwa (KEN) |
| ||||
26 mei Vriendschappelijk № 233 «onderlinge duels» 19:00 uur | Burkina Faso | 2 – 2 | Benin[10] | Stade du 4 Août, Ouagadougou Scheidsrechter: Tangba Kambou (CIV) |
Préjuce Nakoulma 41' Préjuce Nakoulma 63' | 51' David Djigla 58' Mickaël Poté |
| ||||
3 juni Kwalificatie WK 2014 Groep H № 234 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 0 | Mali | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 20.000 Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM) |
Razak Omotoyossi 18' |
| ||||
10 juni Kwalificatie WK 2014 Groep H № 235 «onderlinge duels» 15:30 uur | Rwanda | 1 – 1[11] | Benin | Amahorostadion, Kigali Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: Bamlak Tessema (ETH) |
Labama Bokota 86' | 74' Razak Omotoyossi |
| ||||
17 juni Kwalificatie AK 2013 Eerste ronde № 236 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 1 | Ethiopië | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 23.000 Scheidsrechter: Bakary Gassama (GAM) |
Mickaël Poté 19' | 44' Adane Girma |
| ||||
19 december Vriendschappelijk № 237 «onderlinge duels» 14:15 uur | Oman | 2 – 0 | Benin | Sur Sports Complex, Sur |
Juma Darwish 5' Younis Al-Mushaifri 85' |
2013
| ||||
26 maart Kwalificatie WK 2014 Groep H № 238 «onderlinge duels» 19:30 uur | Algerije | 3 – 1[12] | Benin[13] | Stade Mustapha Tchaker, Blida Toeschouwers: 32.000 Scheidsrechter: Rajindraparsad Seechurn (MRI) |
Sofiane Féghouli 10' Saphir Taïder 59' Islam Slimani 90+2' | 26' Rudy Gestede |
| ||||
9 juni Kwalificatie WK 2014 Groep H № 239 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin [14] | 1 – 3[15] | Algerije | Stade Charles de Gaulle, Porto-Novo Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Sidi Alioum (CMR) |
Rudy Gestede 31' | 38' Islam Slimani 42' Islam Slimani 78' Nabil Ghilas |
| ||||
16 juni Kwalificatie WK 2014 Groep H № 240 «onderlinge duels» 18:00 uur | Mali | 2 – 2 | Benin | Stade du 26 mars, Bamako Toeschouwers: 30.000 Scheidsrechter: Bouchaïb El Ahrach (MAR) |
Mahamadou Samassa 15' (pen.) Cheick Diabaté 69' | 8' Stéphane Sessègnon 32' Razak Omotoyossi |
| ||||
8 september Kwalificatie WK 2014 Groep H № 241 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 2 – 0 | Rwanda | Stade Charles de Gaulle, Porto-Novo Toeschouwers: 16.872 Scheidsrechter: Aboubacar Bangoura (GUI) |
Mickaël Poté 36' Bello Babatounde 53' |
| ||||
17 november Vriendschappelijk № 242 «onderlinge duels» 16:00 uur | Libië | 1 – 0 | Benin[16] | Stade Olympique de Sousse, Sousse |
Faisal Al-Badri 14' (pen.) |
2014
| ||||
17 mei Kwalificatie AK 2015 Eerste ronde № 243 «onderlinge duels» 15:00 uur | Sao Tomé en Principe | 0 – 2 | Benin[17] | Estádio Nacional 12 de Julho, Sao Tomé Scheidsrechter: Mal Mohamadou (CMR) |
82' Stéphane Sessègnon 88' (pen.) Stéphane Sessègnon |
| ||||
1 juni Kwalificatie AK 2015 Eerste ronde № 244 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 2 – 0 | Sao Tomé en Principe | Stade de l'Amitié, Cotonou Scheidsrechter: Sekou Touré (GUI) |
Frédéric Gounongbé 28' Stéphane Sessègnon 71' |
| ||||
20 juli Kwalificatie AK 2015 Tweede ronde № 245 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 0[18] | Malawi | Stade de l'Amitié, Cotonou Scheidsrechter: Youssef Essrayri (TUN) |
Stéphane Sessègnon 18' |
| ||||
2 augustus Kwalificatie AK 2015 Tweede ronde № 246 «onderlinge duels» 15:30 uur | Malawi | 1 – 0[19] | Benin | Kamuzustadion, Blantyre Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM) |
John Banda 15' | ||||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Joseph Kamwendo Chiukepo Msowoya Limbikani Mzava Lucky Malata | 4 – 3 | Stéphane Sessègnon Séïbou Mama Pascal Angan Séïdou Barazé Khaled Adenon |
| ||||
12 oktober Vriendschappelijk № 247 «onderlinge duels» 17:00 uur | Tanzania | 4 – 1 | Benin | Benjamin Mkapastadion, Dar es Salaam |
Nadir Haroub 17' Amri Kiemba 40' Thomas Ulimwengu 49' Juma Ally Luizio 71' | 90' Abdel Fadel Suanon |
| ||||
13 november Vriendschappelijk № 248 «onderlinge duels» 19:00 uur | Marokko | 6 – 1 | Benin | Stade Adrar, Agadir |
Nordin Amrabat 7' Abderrazak Hamdallah 28' Omar El Kaddouri 31' Ayoub El Khaliqi 60' Abderrazak Hamdallah 81' Marouane Chamakh 90' | 45' Rudy Gestede |
2015
| ||||
14 juni Kwalificatie AK 2017 Groep C № 249 «onderlinge duels» 16:00 uur | Equatoriaal-Guinea | 1 – 1 | Benin[20] | Estadio de Bata, Bata Scheidsrechter: Victor Gomes (RSA) |
Emilio N'Sue 49' | 44' Stéphane Sessègnon |
| ||||
6 september Kwalificatie AK 2017 Groep C № 250 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 1 | Mali | Estadio de Bata, Bata Scheidsrechter: Eric Otogo-Castane (GAB) |
Stéphane Sessègnon 33' | 19' Abdoulaye Diaby |
| ||||
13 oktober Vriendschappelijk № 251 «onderlinge duels» 16:00 uur | Congo-Brazzaville | 2 – 1[21] | Benin[22] | Stade Alphonse Massemba-Débat, Brazzaville |
Thievy Bifouma 20' Thievy Bifouma 89' | 78' Jacques Bessan |
| ||||
12 november Kwalificatie WK 2018 Tweede ronde № 252 «onderlinge duels» 15:00 uur | Benin | 2 – 1 | Burkina Faso | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 17.000 Scheidsrechter: Bouchaïb El Ahrach (MAR) |
Stéphane Sessègnon 45' (pen.) Bello Babatounde 85' | 51' Préjuce Nakoulma |
| ||||
17 november Kwalificatie WK 2018 Tweede ronde № 253 «onderlinge duels» 18:00 uur | Burkina Faso | 2 – 0 | Benin | Stade du 4 Août, Ouagadougou Toeschouwers: 21.212 Scheidsrechter: Mehdi Abid Charef (ALG) |
Jonathan Pitroipa 18' (pen.) Bertrand Traoré 71' |
2016
| ||||
23 maart Kwalificatie AK 2017 Groep C № 254 «onderlinge duels» 15:30 uur | Zuid-Soedan | 1 – 2 | Benin | Djoebastadion, Djoeba Scheidsrechter: Thierry Nkurunziza (BDI) |
Sebit Martinez 88' | 11' Frédéric Gounongbe 73' Steve Mounié |
| ||||
27 maart Kwalificatie AK 2017 Groep C № 255 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 4 – 1 | Zuid-Soedan | Stade de l'Amitié, Cotonou Scheidsrechter: Lemghaifry Ould Ali (MTN) |
Stéphane Sessègnon 23' Mickaël Poté 37' Jodel Dossou 71' Stéphane Sessègnon 89' | 84' Atak Tong |
| ||||
12 juni Kwalificatie AK 2017 Groep C № 256 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 2 – 1[23] | Equatoriaal-Guinea | Stade de l'Amitié, Cotonou Scheidsrechter: Bakary Gassama (GAM) |
Khaled Adenon 24' David Djigla 59' | 57' Iván Zarandona |
| ||||
4 september Kwalificatie AK 2017 Groep C № 257 «onderlinge duels» 17:30 uur | Mali | 5 – 2 | Benin | Stade du 26 mars, Bamako Scheidsrechter: Gehad Grisha (EGY) |
Sambou Yatabaré 20' Abdoulaye Diaby 36' Moussa Marega 39' Adama Traoré 65' Moussa Doumbia 80' | 40' Frédéric Gounongbe 90' Stéphane Sessègnon |
2017
| ||||
24 maart Vriendschappelijk № 258 «onderlinge duels» 20:30 uur | Mauritanië | 1 – 0 | Benin | Olympisch stadion, Nouakchott |
Cheikh Moulaye Ahmed 89' (pen.) |
| ||||
25 mei Vriendschappelijk № 259 «onderlinge duels» 16:30 uur | Ghana | 1 – 1[24][25] | Benin | Accrastadion, Accra Toeschouwers: 1.000 Scheidsrechter: Prosper Adii (GHA) |
Mohammed Awal 44' (pen.) | 20' Ibrahim Ogoulola |
| ||||
31 mei Vriendschappelijk № 260 «onderlinge duels» 20:30 uur | Ivoorkust [26] | 1 – 1 | Benin | Stade Robert Champroux, Abidjan Scheidsrechter: Kouassi Biro (CIV) |
Inza Diabaté 69' | 80' Nabil Yarou |
| ||||
11 juni Kwalificatie AK 2019 Groep D № 261 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 0 | Gambia | Stade de l'Amitié, Cotonou Scheidsrechter: Boubou Traoré (MLI) |
Stéphane Sessègnon 54' |
| ||||
16 juli Kwalificatie CHAN 2018 № 262 «onderlinge duels» 15:00 uur | Togo | 1 – 1 | Benin | Stade de Kégué, Lomé Scheidsrechter: Abdoulaye Rhissa Almoustapha (NIG) |
Koidjou Sewonou 47' | 43' Marcelin Koukpo |
| ||||
23 juli Kwalificatie CHAN 2018 № 263 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 1 | Togo | Stade de l'Amitié, Cotonou Scheidsrechter: William Agbovi (GHA) |
Waris Aboki 52' | 73' Koidjo Sewonou | |||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
8 – 7 |
| ||||
13 augustus Kwalificatie CHAN 2018 № 264 «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 0 | Nigeria | Stade de l'Amitié, Cotonou Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG) |
Mama Seibou 89' (pen.) |
| ||||
19 augustus Kwalificatie CHAN 2018 № 265 «onderlinge duels» 16:00 uur | Nigeria | 2 – 0 | Benin | Sani Abachastadion, Kano Scheidsrechter: Joaquin Esono (GEQ) |
Rabiu Ali 22' Kingsley Eduwo 47' |
| ||||
3 september Vriendschappelijk[27] «onderlinge duels» 16:00 uur | Equatoriaal-Guinea | 1 – 2 | Benin | Estadio de Malabo, Malabo Scheidsrechter: Joaquín Elá (GEQ) |
Jordan Gutiérrez 75' | 45' Mickaël Poté 61' Jodel Dossou |
| ||||
12 september WAFU Nations Cup Eerste ronde «onderlinge duels» 18:00 uur | Benin | 2 – 0 | Kaapverdië | Cape Coast Sportstadion, Cape Coast Scheidsrechter: Jerry Yekeh (LBR) |
Ibrahim Ogoulola 63' Agnide Osseni 90' |
| ||||
15 september WAFU Nations Cup Tweede ronde «onderlinge duels» 18:00 uur | Ivoorkust | 0 – 1 | Benin | Cape Coast Sportstadion, Cape Coast Scheidsrechter: Daniel Laryea (GHA) |
40' Charbel Gomez |
| ||||
17 september WAFU Nations Cup Tweede ronde «onderlinge duels» 18:00 uur | Senegal | 4 – 0 | Benin | Cape Coast Sportstadion, Cape Coast Scheidsrechter: Cecil Fleischer (GHA) |
Moussa Djitte 29' Mohammed Kane 39' Ablaye Diene 60' (pen.) Amadu Ndiaye 85' |
| ||||
19 september WAFU Nations Cup Tweede ronde «onderlinge duels» 18:00 uur | Niger | 1 – 2 | Benin | Nduom Sportstadion, Elmina Scheidsrechter: Daniel Laryea (GHA) |
Adebayor Zakari Adje 4' | 37' Rodrigue Fassinou 87' Jules Elegbede |
| ||||
21 september WAFU Nations Cup Halve finale «onderlinge duels» 15:00 uur | Benin | 0 – 1 | Nigeria | Cape Coast Sportstadion, Cape Coast Scheidsrechter: Baba Léno (GUI) |
10' Rabiu Ali |
| ||||
24 september WAFU Nations Cup Troostfinale «onderlinge duels» 14:00 uur | Niger | 2 – 1 | Benin | Cape Coast Sportstadion, Cape Coast Scheidsrechter: Boukari Ouedraogo (BUR) |
Idrissa Halidou 29' Adebayor Zakari Adje 85' | 90' Nabil Yarou |
| ||||
10 oktober Vriendschappelijk «onderlinge duels» 16:00 uur | Gabon | 0 – 1 | Benin | Stade d'Honneur Marcel Roustan, Mallemort Scheidsrechter: Ruddy Buquet (FRA) |
36' Mickaël Poté |
| ||||
8 november Vriendschappelijk «onderlinge duels» 15:30 uur | Congo-Brazzaville | 1 – 1 | Benin | Stade Municipal de Kintélé, Brazzaville Toeschouwers: 1.000 Scheidsrechter: Kabanga Malala (COD) |
Dylan Saint-Louis 44' | 45' David Djigla |
| ||||
12 november Vriendschappelijk «onderlinge duels» 16:00 uur | Benin | 1 – 1 | Tanzania | Stade de l'Amitié, Cotonou Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: Adissa Ligali (BEN) |
Stéphane Sessègnon 30' (pen.) | 51' Elias Maguri |
2018
| ||||
7 september Kwalificatie AK 2019 Groep D «onderlinge duels» | Togo | – | Benin | |
Bronnen, noten en/of referenties
|