Férfi kormányos nélküli négyes evezés a 2008. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi kormányos nélküli négyes a XXIX. nyári olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Shunyi evezőspálya | ||||||
Dátum | augusztus 9. – augusztus 16. | ||||||
Versenyzők | 54 résztvevő 13 nemzetből | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
Evezés a 2008. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||
Sablon:Evezés a 2008. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2008. évi nyári olimpiai játékokon az evezés férfi kormányos nélküli négyes versenyszámát augusztus 9. és augusztus 16. között rendezték a Shunyi evezőspályán.
Eredmények
Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- QS: Elődöntőbe jutás helyezés alapján
- QA: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján
- QB: A B-döntőbe jutás helyezés alapján
Előfutamok
Három előfutamot rendeztek, öt, illetve négy-négy hajóval. Az első három helyezett automatikusan az elődöntőbe került, a többiek a reményfutamba.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Nagy-Britannia (GBR) Tom James, Steve Williams, Pete Reed, Andrew Triggs Hodge | 6:00,59 | QS |
2. | Olaszország (ITA) Lorenzo Carboncini, Carlo Mornati, Niccolo Mornati, Alessio Sartori | 6:02,84 | QS |
3. | Egyesült Államok (USA) David Banks, Paul Teti, Giuseppe Lanzone, Brett Newlin | 6:03,96 | QS |
4. | Kína (CHN) Csang Hszing-po, Csao Lin-csüan, Kuo Kang, Szung Kaj | 6:09,64 | |
5. | Fehéroroszország (BLR) Andrej Dzjamjanyenka, Aljakszandr Kazubovszki, Vadzim Ljalin, Javhen Noszav | 6:12,63 | |
2. futam | |||
1. | Hollandia (NED) Geert Cirkel, Jan-Willem Gabriëls, Matthijs Vellenga, Gijs Vermeulen | 6:00,50 | QS |
2. | Új-Zéland (NZL) Carl Meyer, James Dallinger, Eric Murray, Hamish Bond | 6:00,73 | QS |
3. | Szlovénia (SLO) Rok Kolander, Miha Pirih, Tomaž Pirih, Rok Rozman | 6:03,78 | QS |
4. | Csehország (CZE) Milan Bruncvik, Jan Gruber, Michal Horvath, Karel Neffe, Jr. | 6:10,36 | |
3. futam | |||
1. | Ausztrália (AUS) Matt Ryan, James Marburg, Cameron McKenzie-McHarg, Francis Hegerty | 6:00,40 | QS |
2. | Németország (GER) Gregor Hauffe, Toni Seifert, Urs Käufer, Filip Adamski | 6:00,95 | QS |
3. | Írország (IRL) Sean Casey, Jonno Devlin, Cormac Folan, Sean O’Neill | 6:02,85 | QS |
4. | Franciaország (FRA) Germain Chardin, Julien Despres, Dorian Mortelette, Benjamin Rondeau | 6:05,00 |
Reményfutam
A reményfutamot négy résztvevővel rendezték. Az első három helyezett bejutott az elődöntőbe, a negyedik helyezett kiesett.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Csehország (CZE) Milan Bruncvik, Jan Gruber, Michal Horvath, Karel Neffe, Jr. | 5:58,69 | QS |
2. | Franciaország (FRA) Germain Chardin, Julien Despres, Dorian Mortelette, Benjamin Rondeau | 6:00,01 | QS |
3. | Fehéroroszország (BLR) Andrej Dzjamjanyenka, Aljakszandr Kazubovszki, Vadzim Ljalin, Javhen Noszav | 6:00,44 | QS |
4. | Kína (CHN) Csang Hszing-po, Csao Lin-csüan, Kuo Kang, Szung Kaj | 6:02,37 |
Elődöntők
Két elődöntőt rendeztek, hat-hat részvevővel. Az első három helyezett bejutott az A-döntőbe, a többiek a B-döntőbe kerültek.
|
|
Döntők
B-döntő
A B-döntőt hat egységgel rendezték. A futam első helyezettje összesítésben a hetedik helyen végzett.
Helyezés (Összesített) | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1. (7.) | Új-Zéland (NZL) Carl Meyer, James Dallinger, Eric Murray, Hamish Bond | 6:06,30 |
2. (8.) | Hollandia (NED) Geert Cirkel, Jan-Willem Gabriëls, Matthijs Vellenga, Gijs Vermeulen | 6:06,37 |
3. (9.) | Egyesült Államok (USA) David Banks, Paul Teti, Giuseppe Lanzone, Brett Newlin | 6:07,17 |
4. (10.) | Írország (IRL) Sean Casey, Jonno Devlin, Cormac Folan, Sean O’Neill | 6:07,97 |
5. (11.) | Olaszország (ITA) Lorenzo Carboncini, Carlo Mornati, Niccolo Mornati, Alessio Sartori | 6:08,77 |
6. (12.) | Fehéroroszország (BLR) Andrej Dzjamjanyenka, Aljakszandr Kazubovszki, Vadzim Ljalin, Javhen Noszav | 6:12,54 |
A-döntő
Az A-döntőt hat résztvevővel rendezték.
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Nagy-Britannia (GBR) Tom James, Steve Williams, Pete Reed, Andrew Triggs Hodge | 6:06,57 |
2 Ezüst | Ausztrália (AUS) Matt Ryan, James Marburg, Cameron McKenzie-McHarg, Francis Hegerty | 6:07,85 |
3 Bronz | Franciaország (FRA) Germain Chardin, Julien Despres, Dorian Mortelette, Benjamin Rondeau | 6:09,31 |
4. | Szlovénia (SLO) Rok Kolander, Miha Pirih, Tomaž Pirih, Rok Rozman | 6:11,62 |
5. | Csehország (CZE) Milan Bruncvik, Jan Gruber, Michal Horvath, Karel Neffe, Jr. | 6:16,56 |
6. | Németország (GER) Jochen Urban, Richard Schmidt, Urs Käufer, Gregor Hauffe | 6:19,63 |
Források
- Rowing at the 2008 Beijing Summer Games: Men's Coxless Fours (angol nyelven). sports-reference.com. [2020. április 18-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. március 10.)
- 2008 Official Results Book2 (angol nyelven) (PDF) pp. 624–632. la84foundation.org. (Hozzáférés: 2013. március 11.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap