Bulgária a dél-koreai Phjongcshangban megrendezett 2018. évi téli olimpiai játékok egyik résztvevő nemzete volt. Az országot az olimpián 6 sportágban 21 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Albert Popov | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Óriás-műlesiklás | 1:12,39 | 34. | 1:11,21 | 22. | 2:23,60 | 28. |
Kamen Zlatkov | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Óriás-műlesiklás | 1:17,65 | 59. | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Maria Kirkova | Műlesiklás | 54,87 | 41. | 54,14 | 35. | 1:49,01 | 35. |
Óriás-műlesiklás | 1:18,39 | 46. | 1:14,38 | 37. | 2:32,77 | 40. |
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Krasimir Anev | 10 km sprint | 25:08,8 | 2 (1+1) | 37. |
12,5 km üldözőverseny | 37:57,9 | 5 (0+0+3+2) | 45. |
20 km egyéni indításos | 50:41,8 | 1 (0+0+0+1) | 25. |
Dimitar Gerdzhikov | 10 km sprint | 26:47,9 | 4 (2+2) | 81. |
20 km egyéni indításos | 52:12,0 | 3 (2+0+1+0) | 43. |
Vladimir Iliev | 10 km sprint | 25:42,7 | 4 (0+4) | 54. |
12,5 km üldözőverseny | 38:08,7 | 7 (1+3+2+1) | 46. |
20 km egyéni indításos | 50:25,9 | 3 (0+1+1+1) | 19. |
Anton Sinapov | 10 km sprint | 25:47,9 | 3 (2+1) | 56. |
12,5 km üldözőverseny | 40:49,1 | 8 (0+1+3+4) | 60. |
20 km egyéni indításos | 54:48,4 | 5 (0+2+0+3) | 71. |
Krasimir Anev Dimitar Gerdzhikov Vladimir Iliev Anton Sinapov | 4 × 7,5 km váltó | LAP | 16 (6+10) | 16. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Desislava Stoyanova | 7,5 km sprint | 24:54,3 | 5 (2+3) | 76. |
15 km egyéni indításos | 50:25,9 | 7 (2+2+2+1) | 79. |
Emilia Yordanova | 7,5 km sprint | 23:50,0 | 1 (1+0) | 60. |
10 km üldözőverseny | 37:04,3 | 6 (2+1+3+0) | 55. |
15 km egyéni indításos | 50:56,3 | 6 (4+0+1+1) | 82. |
Stefani Popova | 15 km egyéni indításos | 50:20,3 | 5 (1+0+2+2) | 77. |
Daniela Kadeva | 7,5 km sprint | 24:39,2 | 3 (2+1) | 72. |
15 km egyéni indításos | 46:52,7 | 3 (0+0+1+2) | 53. |
Milena Todorova | 7,5 km sprint | 25:33,6 | 2 (1+1) | 84. |
Daniela Kadeva Stefani Popova Desislava Stoyanova Emilia Yordanova | 4 × 6 km váltó | 1:14:38,0 | 11 (4+7) | 16. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Emilia Yordanova Daniela Kadeva Krasimir Anev Vladimir Iliev | Vegyes váltó | 1:12:31,7 | 11 (0+11) | 17. |
Sífutás
- Távolsági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
Yordan Chuchuganov | 15 km | 40:39,6 | 91. |
Veselin Tzinzov | 15 km | 36:17,3 | 34. |
50 km | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
Antoniya Grigorova-Burgova | 10 km | 29:32,8 | 66. |
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő |
Yordan Chuchuganov | Férfi egyéni sprint | 3:32,62 | 65. | kiesett | 65. |
Veselin Tzinzov | 3:28,19 | 56. | kiesett | 56. |
Yordan Chuchuganov Veselin Tzinzov | Férfi csapatsprint | | 17:38,26 | 10. | kiesett | 20. |
Antoniya Grigorova-Burgova | Női egyéni sprint | 3:59,77 | 66. | kiesett | 66. |
Síugrás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Vladimir Zografski | Normálsánc | 98,5 | 118,8 | 17. | 101,5 | 106,8 | 23. | 108,5 | 119,7 | 8. | 226,5 | 14. |
Nagysánc | 123,0 | 94,3 | 31. | 119,5 | 105,9 | 35. | kiesett |
Snowboard
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény |
Radoslav Yankov | Férfi | 1:26,04 | 19. | kiesett |
Teodora Pencheva | Női | 1:38,63 | 27. | kiesett |
- Snowboard cross
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | Kiemelés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés |
Aleksandra Zhekova | Női | 1:20,23 | 9. | kiemelt | 1:20,23 | 9. | 1. | 3. | 6. | 6. |
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Pavel Angelov | Férfi egyes | 51,569 | 37. | 49,449 | 36. | 50,094 | 39. | kiesett | 2:31,112 | 37. |
Források
- Bulgaria at the 2018 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. szeptember 13.)
Sablon:A 2018. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
Lásd még | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap