Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 100 m papallona masculí
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Chad le Clos, Sud-àfrica |
Segon | László Cseh, Hongria |
Tercer | Joseph Schooling, Singapur |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 100 metres papallona masculí es va celebrar entre el 7 i el 8 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Michael Phelps, Estats Units | 49,89 | Roma, Itàlia | 1 d'agost de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Michael Phelps, Estats Units | 49,89 | Roma, Itàlia | 1 d'agost de 2009 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:09.[2]
* Classificats
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 6 | László Cseh | Hongria | 50,91 | Q, NR |
2 | 7 | 4 | Tom Shields | Estats Units | 51,09 | Q |
3 | 7 | 7 | Li Zhuhao | R.P. de la Xina | 51,54 | Q, WJ |
4 | 6 | 4 | Konrad Czerniak | Polònia | 51,58 | Q |
5 | 8 | 6 | Joseph Schooling | Singapur | 51,65 | Q, NR |
6 | 7 | 2 | Takuro Fujii | Japó | 51,76 | Q |
7 | 7 | 6 | Paweł Korzeniowski | Polònia | 51,79 | Q |
8 | 8 | 4 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 51,83 | Q |
9 | 7 | 1 | Matteo Rivolta | Itàlia | 51,88 | Q |
10 | 7 | 5 | Tim Phillips | Estats Units | 51,90 | Q |
10 | 8 | 7 | Steffen Deibler | Alemanya | 51,90 | Q |
12 | 6 | 3 | Piero Codia | Itàlia | 51,94 | Q |
13 | 8 | 2 | Mehdy Metella | França | 52,07 | Q |
14 | 7 | 3 | Jayden Hadler | Austràlia | 52,17 | Q |
15 | 8 | 1 | Tommaso D'Orsogna | Austràlia | 52,22 | Q |
16 | 6 | 5 | Pavel Sankovich | Belarús | 52,29 | Q |
17 | 6 | 2 | Adam Barrett | Regne Unit | 52,33 | |
18 | 5 | 2 | Santiago Grassi | Argentina | 52,36 | |
19 | 6 | 8 | Thomas Laxton | Regne Unit | 52,37 | |
20 | 8 | 8 | Evgeny Koptelov | Rússia | 52,38 | |
21 | 6 | 7 | Takeshi Kawamoto | Japó | 52,45 | |
22 | 8 | 3 | Vyacheslav Prudnikov | Rússia | 52,47 | |
23 | 7 | 9 | Viktor Bromer | Dinamarca | 52,53 | |
24 | 7 | 8 | Arthur Mendes | Brasil | 52,55 | |
25 | 6 | 9 | Luis Martínez | Guatemala | 52,72 | |
26 | 8 | 5 | Yauhen Tsurkin | Belarús | 52,73 | |
27 | 5 | 4 | Alexandru Coci | Romania | 52,89 | |
27 | 5 | 5 | Andreas Vazaios | Grècia | 52,89 | |
29 | 5 | 1 | Nico van Duijn | Suïssa | 52,94 | |
30 | 5 | 7 | Ryan Pini | Papua Nova Guinea | 53,02 | |
31 | 8 | 9 | Ivan Lenđer | Sèrbia | 53,04 | |
32 | 3 | 6 | Robert Žbogar | Eslovènia | 53,10 | |
33 | 5 | 0 | Jan Šefl | Txèquia | 53,21 | |
34 | 4 | 5 | Simon Sjödin | Suècia | 53,40 | |
35 | 4 | 1 | Omar Eissa | Egipte | 53,68 | |
35 | 6 | 0 | Albert Subirats | Veneçuela | 53,68 | |
37 | 3 | 3 | Guy Barnea | Israel | 53,76 | |
37 | 5 | 9 | Geoffrey Cheah | Hong Kong | 53,76 | |
39 | 4 | 3 | Ben Hockin | Paraguai | 53,92 | |
40 | 4 | 4 | Mario Todorović | Croàcia | 54,00 | |
41 | 5 | 6 | Glenn Sutanto | Indonèsia | 54,18 | |
42 | 3 | 1 | Zuhayr Pigot | Surinam | 54,20 | |
43 | 4 | 7 | Nuno Quintanilha | Portugal | 54,27 | |
44 | 3 | 5 | Abbas Qali | Kuwait | 54,35 | |
45 | 4 | 2 | Ralf Tribuntsov | Estònia | 54,38 | |
46 | 3 | 8 | Franco Reyes | Panamà | 54,49 | |
47 | 4 | 6 | Bradlee Ashby | Nova Zelanda | 54,57 | |
48 | 4 | 9 | Esnaider Reales | Colòmbia | 54,63 | |
49 | 3 | 4 | Tadas Duškinas | Lituània | 54,76 | |
50 | 7 | 0 | Daniel Ramírez | Mèxic | 55,28 | |
51 | 3 | 9 | Teimuraz Kobakhidze | Geòrgia | 55,37 | |
52 | 2 | 4 | Ifa Paea | Tonga | 55,80 | |
53 | 3 | 0 | Ayman Kelzi | Síria | 55,84 | |
54 | 3 | 7 | Raphaël Stacchiotti | Luxemburg | 55,96 | |
55 | 2 | 5 | Ralph Goveia | Zàmbia | 56,34 | |
56 | 2 | 1 | Nouamane Batahi | Marroc | 57,11 | |
57 | 2 | 6 | Aldo Castillo | Bolívia | 57,38 | |
58 | 2 | 2 | Winter Heaven | Samoa | 57,47 | |
59 | 2 | 9 | Joshua Daniel | Saint Lucia | 57,66 | |
60 | 2 | 3 | Cherantha de Silva | Independent | 57,79 | |
61 | 2 | 0 | Oumar Touré | Mali | 58,00 | |
62 | 2 | 8 | Boško Radulović | Montenegro | 58,10 | |
63 | 1 | 3 | Ifeakachuku Nmor | Nigèria | 58,48 | |
64 | 2 | 7 | Batsaikhan Dulguun | Mongòlia | 58,57 | |
65 | 1 | 4 | Sovijja Pou | Cambodja | 58,92 | |
66 | 1 | 5 | Hasan Sadeq | Iraq | 59,58 | |
67 | 1 | 6 | Ismaël Kane | Senegal | 60,94 !1:00,94 | |
68 | 1 | 7 | Hannibal Gaskin | Guyana | 61,47 ! 1:01,47 | |
69 | 1 | 2 | Thint Myat | Myanmar | 62,78 !1:02,78 | |
70 | 1 | 1 | Hilal Hemed Hilal | Tanzània | 63,87 !1:03,87 | |
71 | 1 | 0 | Mark Hoare | Eswatini | 64,76 !1:04,76 | |
72 | 1 | 8 | Belly-Cresus Ganira | Burundi | 67,16 !1:07,16 | |
73 | 1 | 9 | Chaoili Aonzoudine | Comores | 81,89 !1:21,89 | |
74 | 3 | 2 | Hoàng Quý Phước | Vietnam | 99,99 ! | DNS |
74 | 4 | 0 | Dylan Carter | Trinitat i Tobago | 99,99 ! | DNS |
74 | 4 | 8 | Louis Croenen | Bèlgica | 99,99 ! | DNS |
74 | 5 | 3 | Rafael Muñoz | Espanya | 99,99 ! | DNS |
74 | 5 | 8 | Mauricio Fiol | Perú | 99,99 ! | DNS |
74 | 6 | 1 | Thiago Pereira | Brasil | 99,99 ! | DNS |
74 | 8 | 0 | Mateo González | Mèxic | 99,99 ! | DNS |
Semifinals
La final es va disputar el dia 7 d'agost a les 18:35.[3]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Tom Shields | Estats Units | 51,03 | Q |
2 | 6 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 51,11 | Q |
3 | 5 | Konrad Czerniak | Polònia | 51,29 | Q |
4 | 3 | Takuro Fujii | Japó | 51,58 | |
5 | 1 | Jayden Hadler | Austràlia | 52,09 | |
6 | 2 | Tim Phillips | Estats Units | 52,14 | |
7 | 7 | Piero Codia | Itàlia | 52,22 | |
8 | 8 | Pavel Sankovich | Belarús | 52,63 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | László Cseh | Hongria | 51,03 | Q |
2 | 5 | Li Zhuhao | R.P. de la Xina | 51,33 | Q, WJ |
3 | 1 | Mehdy Metella | França | 51,39 | Q |
4 | 3 | Joseph Schooling | Singapur | 51,40 | Q, NR |
5 | 6 | Paweł Korzeniowski | Polònia | 51,51 | Q |
6 | 2 | Matteo Rivolta | Itàlia | 51,64 | |
7 | 7 | Steffen Deibler | Alemanya | 52,07 | |
8 | 8 | Tommaso D'Orsogna | Austràlia | 52,26 |
Final
La final es va disputar el dia 8 d'agost a les 18:13.[4]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 50,56 | AF |
02 | 5 | László Cseh | Hongria | 50,87 | NR |
03 | 1 | Joseph Schooling | Singapur | 50,96 | AS |
4 | 4 | Tom Shields | Estats Units | 51,06 | |
5 | 7 | Mehdy Metella | França | 51,24 | |
6 | 6 | Konrad Czerniak | Polònia | 51,28 | |
7 | 8 | Paweł Korzeniowski | Polònia | 51,46 | |
8 | 2 | Li Zhuhao | R.P. de la Xina | 51,66 |